12/12/2017

Czarter bez patentu

Jako mieszkańcy Mazur polecamy wszystkim turystom odwiedzającym Węgorzewo i Giżycko czarter bez patentu naszymi jachtami motorowymi. To doskonała możliwość spędzenia wolnego czasu dla każdego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich.

Czarter bez patentu jachtu motorowego na Mazurskich wodach

Co oznacza czarter bez patentu?

Oznacza to, że każdy może wypożyczyć jacht i wyruszyć nim w rejs po Mazurach bez uprawnień. Umożliwia to przepis w ustawie o żegludze śródlądowej, który mówi, że nie są wymagane uprawnienia do prowadzenia m.in. jachtów motorowych z silnikiem nie przekraczającym mocy 75 kW, a także długości kadłuba 13 m, których maksymalna prędkość jest ograniczona konstrukcyjnie do 15 km/h.

Jak to wygląda w praktyce? W dniu rozpoczęcia rejsu przeprowadzamy szkolenie, gdzie zostają Państwo zapoznani z jachtem i jego budową, obsługą urządzeń znajdujących się na jachcie, zasadami zachowania się na wodzie, zasadą działania silnika. Uczymy również manewrowania motorówką: podpływania do pomostu, czy sposobu cumowania. Odpowiadamy na wszystkie Państwa pytania (czas takiego szkolenia to około 1,5 h). Po przeprowadzeniu instruktażu każdy jest gotowy do rejsu po szlaku Wielkich Jezior Mazurskich przez największe jego akweny: jezioro Mamry, Śniardwy i Niegocin z możliwością zacumowania w największych portach mazurskich: w Mikołajkach, Rucianej – Nidzie, Sztynorcie, Giżycku i Węgorzewie, a także do mniejszych, urokliwych i spokojnych przystani.

Do Państwa dyspozycji oddajmy 6 jachtów motorowych:

Łodzie są w pełni wyposażone i gotowe do rejsu, posiadają m.in. ogrzewanie, niezbędne podczas wiosennych nocy, prysznic z ciepłą wodą, WC, standardowo kuchnię z butlą gazową, lodówkę oraz kompletną elektrykę z instalacją 12 V oraz 230 V. Każda z łodzi  jest inna, co gwarantuje, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wędkarzy polecamy Quicksilvery, dla par spokojnie wystarczą najmniejsze łódki – małe łódki są najmniej problematyczne, co powoduje, że jedna osoba poradzi sobie ze wszystkimi manewrami.

Wszystkie nasze jachty są stabilne i bezpieczne, co przekłada się na gwarancje udanego wypoczynku. Zapraszamy serdecznie na czarter bez patentu!