Spływy kajakowe Mazury


Serdecznie zapraszamy na spływ kajakowy organizowany na rzece Sapina lub Węgorapa, w okolicach Węgorzewa i Giżycka. Zapewniamy również nocleg w domku holenderskim (również dostępne są domki na wodzie) do 6-ściu osób.

Pełną ofertę znajdą Państwo na stronie:

www.kajakowemazury.pl

+ 48 793 502 458

kajakowemazury@gmail.com

Spływy kajakowe Mazury
Kajakowe Mazury – spływy, wynajem / wypożyczalnia kajaków

Jak wygląda spływ kajakowy na Mazurach? Wypożyczalnia kajaków Giżycko

Turyści, chcący spędzić swój wolny czas pływając kajakami po najpiękniejszych mazurskich rzekach, mogą przyjechać po dom właściciela wypożyczalni (w przypadku Państwa Tyszko pod adres: ul. Spacerowa 21, Kolonia Rybacka, gmina Węgorzewo), zostawić tam za darmo swój samochód i zostać przetransportowanym razem z kajakami na górę rzeki. Do Kolonii Rybackiej można się również dostać z Węgorzewa i Giżycka autobusem rejsowym.

Wypożyczalnia kajaków zapewnia środki ratunkowe, m.in. kamizelki, a także do wyboru dwa rodzaje wioseł: drewniane – cięższe, natomiast są skuteczniejsze podczas płynięcia oraz aluminiowe – lżejsze, za to mniej wytrzymałe. Dzięki wcześniejszemu kontaktowi z wypożyczalnią kajaków, wypożyczalnia może zorganizować ratownika, który będzie dbał o bezpieczeństwo grupy podczas spływu kajakowego. Ratownik taki jest dodatkowo płatny, jego koszt razem z kajakiem, to ok. 150 – 200 PLN za spływ.

W przypadku większej grupy kajakarzy jest możliwość ich transportu z dowolnego miejsca z gminy czy powiatu Węgorzewo lub z okolic Giżycka – transport taki może zostać przeprowadzony w obie strony, istotne, aby szczegóły ustalić z firmą wypożyczającą kajaki na Mazurach odpowiednio wcześniej.

Przy dotarciu na start spływu właściciel kajaków przekaże swoim gościom zalaminowaną mapkę, na której jest rozrysowana trasa kajakowa. Trasa spływu kajakowego jest bardzo prosta i ciężko się na niej zgubić, niemniej dla komfortu podróżujących mapka taka będzie z nimi do końca swojej przygody.

Rzeka Sapina jest harmonią wśród pachnących traw i drzew. Rzeka płynie zawsze naprzód, zawsze w kierunku Ogonek. W cieniu konarów brniemy, czując powitalny pocałunek chłodu, obserwując małe wiry, które pojawiają się i znikają. Powierzchnia wody jest ożywiona przez odbijające się w niej słońce. Nasze oczy wędrują w dół strumienia. Las przypomina nam, że jesteśmy tak daleko od domu, natomiast w tej chwili nie ma to większego znaczenia.

kajaki giżycko węgorzewo spływy
Kajaki Giżycko, Węgorzewo, Mikołajki

Obszar ten jest niewiarygodnie piękny: kraj 3000 jezior i miliony białych bocianów. Ogromne rodzime lasy i parki przyrody, szerokie wrzosowiska i cudowne czyste rzeki, czy krystalicznie czyste jeziora są częścią scenerii, podobnie jak stare alejki. Podczas wycieczki rowerowej, czy podczas spływu kajakiem można odkryć krainę niezwykle dziką, a szeroka gościnność mieszkańców sprawia, że można czuć się tutaj jak w domu. Turyści są pod wielkim wrażeniem niezwykle bogatych gatunków flory i fauny. Letnie łąki lśniące we wszystkich możliwych kolorach przyciągają uwagę, podobnie jak wiele gatunków ptaków, przede wszystkim „heraldyczny ptak Mazur”, bocian biały. Mazury są do tej pory uznawane przez mieszkańców pozostałej części Polski, jak i gości zza granicy, jako zielone płuca Europy. Weź głęboki oddach: witaj na Mazurach.

Na koniec spływu kajakowego pod Węgorzewem turyści mają możliwość odprężyć się pływając w jeziorze Święcajty na plaży w Ogonkach lub wybrać na obiad do pobliskiej restauracji. W miejscowości tej jest również możliwość wynajęcia łodzi motorowych, które nie wymagają patentu sternika motorowodnego – zatem jest to dodatkowa opcja na miłe spędzenie wolnego czasu w obszarze Węgorzewa i Giżycka. Na dłuższe pływanie po jeziorach zapraszamy do wynajmu houseboat, czyli jachtu motorowego bez patentu z wyposażeniem niczym pływającego domu.