Futura 40 Grand Horizon


futura 40 czarter

KATEGORIA

Czarter
Houseboat

PRZESTRZEŃ

Nocleg: 6 osób dorosłych + 2 dzieci
3 osobno zamykane kabiny + 3 łazienki
hard top + flybridge

ISTOTNE

Ogrzewanie Webasto
3 x WC morskie ze zbiornikiem
3 x prysznic w kabinie z ciepłą wodą

SILNIKI

Silnik stacjonarny
Vetus 80 KM
2 silniki
strumieniowe

Pełne ubezpieczenie OC, CASCO
Jacht Futura 40 bez patentu – doświadczenie wymagane

Futura 40 z silnikiem Yanmar 80 KM – bez patentu, lub wersja półślizgowa na patent z silnikiem 150 KM

Najwyższej klasy kunszt rzemiosła szkutniczego na wodach śródlądowych – to chyba naprawdę trafne określenie dla tego jachtu motorowego. Jacht Futura 40 powstała na bazie modelu Futura 36, który osiągnął wielki sukces popularności wśród armatorów, czarterujących łodzie motorowe.

Futura 40 została wydłużona przede wszystkim na rufie jednostki, zwiększając jednocześnie jej platformę do kąpieli. Projektanci wyszli z założenia, że kluczowe jest wzbogacenie jachtu o prywatną dla każdej kabiny łazienkę, tak, aby załoga miała pełen komfort na poziomie jakości hotelowej. Stało się tak kosztem jednej kabiny sypialnianej, stąd jacht Futura 40, mimo swoich większych rozmiarów niż siostrzana Futura 36, jest przeznaczony dla 6 osób, które swobodnie mogą spędzić swój wypoczynek na mazurskich jeziorach.

Houseboat Futura 40 oprócz zmian organizacyjnych w części mieszkalnej, został również wyposażony w ponadprzeciętne rozwiązania, takie jak dodatkowy ster na dachu, tzw. „Flybridge” oraz kanapy, tzw. „wypoczynek” również na dachu. Elementy te sprawiają, że jacht motorowy jest jeszcze bardziej unowocześniony i trudno obecnie szukać lepszych rozwiązań – raczej takowe są niedostępne – oczywiście Wi-Fi, Netflix, express do kawy czy kostkarka, to również już standard w ofercie jachtów Premium, takich jak Platinum 35 Fly.

Faworyt w sezonie 2023 – najlepiej czarterowany duży jacht motorowy w ostatnich sezonach – sprawdź jaka cena!

Model barki Futura 40 jest jedną z najwygodniejszych jachtów motorowych na Mazurach. Oferuje on duży pokład słoneczny z flybridge i drugie stanowisko sterowania na dachu kabiny. Nowoczesny jacht motorowy jest podzielony na trzy strefy i oferuje bardzo dużą przestrzeń: pod pokładem znajdują się trzy oddzielne, duże kabiny sypialne, każda z nich posiada własną łazienkę z toaletą i prysznicem. Górna część mieszkalna jest podzielona na zadaszony salon i część zewnętrzną, duży taras słoneczny – obie na jednym poziomie. Na tarasie słonecznym można rozłożyć duży dach słoneczny (zadaszenie). Nie znajdziemy takich udogodnień ani w Nautice 830, ani w innych mniejszych łodziach, natomiast oczywistą kwestią jest cena, która jest o 200% wyższa w Futurze 40 nad wspomnianą Nautiką czy pierwszymi wersjami stoczni jak Futura 860.

Galeria zdjęć


Dane techniczne, wyposażenie


Parametry

Czytaj więcej

Wyposażenie

Czytaj więcej

Czarter Futura 40 Mazury – najlepsze doświadczenie na szlaku Wielkich Jezior

W części mieszkalnej znajduje się duża powierzchnia jadalna oraz narożnik kuchenny i pierwsza pozycja sterująca. Duże okna panoramiczne mogą być częściowo otwarte i gwarantują przyjemną wentylację i wspaniały widok na jezioro. Na taras Futury 40 można wejść przez duże drzwi przesuwne, które można otworzyć na prawie całej szerokości kabiny. Taras wyposażony jest w wygodne siedzenia i zaprasza do relaksu na świeżym powietrzu.

Każda z trzech kabin sypialnych ma powierzchnię spania ok. 150×200 cm na 40 -sto stopowym jachcie motorowym. W kabinie dziobowej masz wysokość stojącą prawie wszędzie, dwie kabiny boczne mają tylko wysokość stojącą w obszarze wejścia, w obszarze sypialnym jest bardziej płaska. Jedna z dwóch kabin rufowych posiada dwa pojedyncze łóżka (każde ok. 70×200 cm), z „materacem wypełniającym” można go przekształcić w duże łóżko. W drugiej tylnej kabinie Futury znajduje się ciągły materac. Każda kabina sypialna posiada własną łazienkę, wyposażoną w toaletę, prysznic i umywalkę, oczywiście z ciepłą wodą. Większymi wymiarami może pochwalić się jedynie Nautika 1300 z 4 kabinami i salonem pod pokładem oraz w kabinie górnej.

Jacht Futura 40 Grand Horizon to luksusowy houseboat na Mazurach dla 3 par

Łódź jest zalecana dla sześciu dorosłych, teoretycznie dwie kolejne osoby mogłyby spać w jadalni (2 pojedyncze łóżka). W aneksie kuchennym znajduje się wielopłytowa kuchenka gazowa, duża lodówka, a także zlew, ekspres do kawy i odpowiednia ilość naczyń, garnków i sztućców. Mocne ogrzewanie Webasto zapewnia przyjemne ciepło zarówno w pomieszczeniach sypialnych, jak i mieszkalnych.

Sternik jachtu Futura 40 jest wspierany przez echosondę i ploter GPS, oczywiście dostępny jest wygodny fotel kapitański. Na dachu kabiny znajduje się duża tapicerowana koja obok drugiej sterówki. Załoga posiada również duże pole do opalania na dziobie łodzi. Mniejszą, natomiast równie luksusową jednostką motorową na Mazurach jest Stillo 30, warto sprawdzić ofertę czarteru tejże łodzi.

Patrząc od strony technicznej ten niezwykły boathouse jest napędzany bardzo silnym napędem o mocy 80 KM. Patrząc na czarter Futury 40, warto zwrócić uwagę na zastosowane silniki. Przeważnie zainstalowane są silniki Vetusa lub Yanmara, bacząc na ich niezawodność i duże doświadczenie konstruktorów w zakresie napędów morskich. Łodzie tej klasy wyposażyliśmy oczywiście w silniki strumieniowe, zarówno na dziobie oraz rufie. Manewrowanie staje się niezwykle proste i przyjemne, nawet tak dużym jachtem, którym de facto można pływać bez patentu. Poszukując największego jachtu motorowego na Mazurach zapraszamy na pokład Seamaster 45.

Plan jachtu motorowego Futura 40 – 3 kabiny i 3 łazienki


futura 40 schemat
futura 40 plan