Jachty żaglowe

Mazury to polski region wypełniony jeziorami i kanałami i otoczony malowniczymi pagórkami. Dużą część jego uroku stanowi niska gęstość zaludnienia. Fakt, że posiadają jeden z najpiękniejszych w Europie kompleksów tras wodnych połączonych różnego rodzaju ciekami, sprawia, że Mazury są idealnym miejscem dla jachtów żaglowych.

Sezon zaczyna się 1 maja, czyli w tak zwany długi weekend majowy, inaczej majówka. Jachty żaglowe Mazury to ekskluzywna oferta dla najbardziej wymagających klientów, którzy szukają wypoczynku na wodzie. W ramach tej usługi można wypożyczyć jachty żaglowe, a także instruktaż żeglarski oraz różne imprezy, które odbywają się na łodziach.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Siedziby firm znajdują się w Węgorzewie, Giżycku lub Mikołajkach. Nasza firma została założona w 2010 roku przez dwóch żeglarzy, którzy od ponad 30 lat mieszkają na Mazurach i mają ogromne doświadczenie w żeglarstwie po tych pięknych jeziorach.

Jachty żaglowe Mazury oferują wyjątkowe i niezapomniane wrażenia. Zapewniają luksus i komfort 5-gwiazdkowego hotelu połączone z przygodą i przygodą żeglarską. To doświadczenie może być jednym z najlepszych prezentów dla Twoich bliskich. Taki prezent może stać się niezapomnianym prezentem dla Twoich przyjaciół lub członków rodziny. To może być jedna z najlepszych rzeczy, jakie im dałeś.

Czarter jachtów żaglowych to plan urlopowy dla dużej części Polaków. Rodziny, grupy przyjaciół, firmy i emeryci przyjeżdżają tu na letnie wakacje.

Polacy uwielbiają żeglować iw miesiącach letnich spędzają jak najwięcej czasu na wodzie. Używają tych łodzi żaglowych jako alternatywy dla hoteli, apartamentów lub kamperów na wakacje.

Jachty żaglowe Mazury - plan na wakacje, urlop z dziećmi, integracja firm

Jachty żaglowe na Mazurach to letnie wakacje dla wielu Polaków. Rodziny, przyjaciele, firmy i emeryci. Dzieci są zachwycone jeziorami, letnimi upałami i kursami żeglarskimi. Dorośli cieszą się, że są w dobrym towarzystwie, bo polska branża żeglarska rozwija się prężnie.

Chociaż motorówki w dużej mierze stały się dominującymi przedstawicielami wśród łodzi, ich wyższość wciąż nieco znika, gdy jezioro pokazuje cały swój temperament. Żaglówki i żeglarze to ci, którzy pływają, gdy wiele motorówek jest dobrze zacumowanych. Powodem tego jest nie tylko gotowość i odwaga żeglarzy, która pozwala im pływać nawet przy sztormowym wietrze, ale także cechy żaglówek, które wyjątkowo dobrze zachowują się na morzu. Wśród wielu żaglówek, które napotykamy, wiele z nich należy do kategorii rodzinnych, bez wyraźnych cech regatowych. Jeśli należysz do kategorii zapalonych regatowców i fanów wyczynowych żaglówek, które oprócz swoich właściwości żeglarskich są wyposażone również w komfortowy pobyt na jeziorze, to wybór ogranicza się do stosunkowo niewielkiej liczby modeli . Jednym z nich jest polski jacht Cobra 33, przeznaczony zarówno do dobrej żeglugi, jak i przyjemnego pobytu na wodzie.

Żeglowanie po Mazurach to doskonała okazja do poznania piękna polskiego krajobrazu jezior. Na Mazurach znajdziemy boagtą ofertę kursów żeglarskich dla początkujących i bardziej zaawansowanych żeglarzy. Codziennie pływamy z Węgorzewa czy Giżycka.

Co oprócz żeglarstwa na Mazurach? Co jeżeli nie mamy patentu?

Oprócz czarteru żaglówek oferujemy: wynajem łodzi motorowych na Mazurach. Posiadamy szeroki wybór łodzi, które pomieszczą wszystkie grupy od 1 do 10 osób. Naszą najpopularniejszą łodzią jest nowoczesny jacht Stillo 30 lub Futura 40 o maksymalnej pojemności 6-8 osób dorosłych lub 10 dzieci poniżej 12 roku życia.

Z dumą możemy powiedzieć, że obsługujemy firmy, które chcą, aby ich pracownicy mieli możliwość spędzenia czasu ze sobą, aby mogli w pełni zaangażować się w swoją pracę bez poświęcania tego, kim są.

Czarter żaglówek na Mazurach - koronawirus / obostrzenia na żaglówkach

W ramach pakietu działań wspierających gospodarkę rząd podjął decyzję o odroczeniu wejścia w życie rozporządzeń ograniczających czarter łodzi żaglowych.

Aby w dobie kryzysu odciążyć działalność głównie firm czarterowych, zastosowanie nowego rozporządzenia zostało na razie odroczone. Kolejną ważną rzeczą jest to, że Ministerstwo Infrastruktury wydało oficjalne zalecenia dla kapitanatów i Polskiego Rejestru Statków dotyczące działań żeglarzy i portów związanych z epidemią koronawirusa.

Aby maksymalnie ułatwić wypożyczanie żaglówki, przyjęto szereg środków. Tym samym przedłużono do odwołania ważność świadectw i innych dokumentów w żegludze międzynarodowej i krajowej. Władze portowe otrzymały zalecenia dotyczące odroczenia uiszczania stałej części opłat koncesyjnych i opłat za korzystanie z eksploatacyjnego brzegu w portach otwartych dla ruchu publicznego. Stosowanie nowego rozporządzenia w sprawie żaglówek w zakresie wymagań sprzętowych zostało odroczone bezterminowo. Oznacza to teraz, że detektory tlenku węgla nie muszą być instalowane na łodziach, czyli na jednostkach do 15 metrów, ponieważ pakiet ten zdecydował o przedłużeniu ważności certyfikatu, co oznacza również, że w tym roku nie ma nowych opłat za zabezpieczenia przeciwpożarowe, sprzęt medyczny, brak nowych kontroli.

Z jednej strony jest to dobra decyzja, ponieważ ułatwia finansowo wyjście z tej kryzysowej sytuacji, a rzeczy nie powinny znacząco wpływać na bezpieczeństwo żeglugi, ponieważ część jachtów nawet nie wypłynie, ale z drugiej strony oszczędzanie na bezpieczeństwie nigdy nie jest zbyt mądrą decyzją, zwłaszcza jeśli chodzi o szlak Wielkich Jezior Mazurskich.

Aby skorzystać z tego świadczenia, czarterujący muszą jedynie przesłać wniosek o odnowienie certyfikatu drogą elektroniczną na adres właściwego urzędu.

Filtruj