Cobra 38

Największy model jachtu żaglowego ze stoczni Cobra Yachts – największy jacht Mazury

Jak przystało na prawdziwego sportowego ducha, relingi wykonane są z solidnie osadzonych słupków i linek ze stali nierdzewnej. Wzdłuż całego pokładu Cobry 38, pod relingiem umieszczono listwy zapobiegające poślizgom. Prowadnice na stopniach pokładu, po dwie na każdej stronie, zostały przesunięte na bok, aby ułatwić poruszanie się po pokładzie. W profilu nadbudówka, czyli dach kabiny, tylko nieznacznie wystaje ponad pokład, dzięki czemu poruszanie się po pokładzie jest proste i bezpieczne. Dach kabiny jest stopniowo obniżany w kierunku dziobu, dzięki czemu cały obszar przed masztem może być wykorzystany jako pokład słoneczny. Mimo, że w tym obszarze znajdują się świetliki, to żaden z nich, poza oknami kabiny dziobowej, nie przeszkadza w poruszaniu się lub opalaniu.

Żaglówka ta z natury rzeczy jest dobrym rekreacyjno-wyczynowym jachtem o wyjątkowych osiągach, przeznaczonym dla bardziej wymagających żeglarzy. Jest to największy jacht na Mazurach, dostępny do czarteru. O ile sternik na jachcie regatowym nie może spokojnie odpocząć po regatach czy ostrzejszej żegludze rekreacyjnej, o tyle na Cobrze 38 może i to jest największą zaletą jachtu. Drzwi do kabiny wykonane są z przyciemnianej grubszej plexi, których górną część wciąga się pod dach, a drugą zdejmuje i chowa w dolnym pokładzie. Duża ilość światła, która naturalnie wpada przez dwa duże boczne okna, jest dodatkowo podkreślona przez jasne odcienie drewnianych elementów i białe elementy laminowane.

Wnętrze jachtu Cobra 38 do czarteru w Giżycku

To, na czym nie oszczędzano na Cobrze, to toaleta! Bardziej odpowiednia dla większej łodzi, toaleta jest przestronna i niezmiernie wygodna. Podobnie jak wszystkie części dolnego pokładu, toaleta jest dobrze oświetlona naturalnym światłem, które przenika przez boczne okno. Oprócz toalety i zlewu oraz centralnej części przeznaczonej na prysznic, po bokach znajdują się również dwa schowki. W centralnej części salonu, przed kuchnią, znajduje się klasyczna koncepcja żeglarska. Ponieważ żaglówka zwęża się ku dziobowi, jedyne co można było zrobić to dwie boczne ławki, które są jednocześnie dwoma łóżkami, oraz składany stół.

Po złożeniu stołu, salon staje się bardzo przestrzenny. Pod ławkami znajdują się schowki na drobiazgi, a gdyby tego było mało, są też boczne szafki i półki. Ponieważ objętość salonu jest znaczna, kwestię wentylacji przestrzeni zrobiono poprzez naturalny obieg powietrza, dodając dwa świetliki w przedniej części salonu.

Żeglowanie Cobrą 38 – czego można się spodziewać?

Warunki, w których pływa nasz jach wcale nie są łatwe. Może zaświadczyć o tym Pan Karol, nasz wieloletni klient: „Raz otworzyliśmy wszystkie żagle dość optymistycznie i popłynęliśmy. Żaglówka okazała się niezwykle poręczna i bezpieczna, w żadnym momencie nie wymknęła się spod naszej kontroli, za co część zasług należy się załodze. Wystarczająca ilość przełożeń na trzonie sterowym pozwoliła nam sterować jachtem Cobra 38 praktycznie dwoma palcami. Bardzo ciekawe były prędkości jakie osiągaliśmy podczas czarteru. Według rzeczywistego wiatru 18 węzłów żaglówka płynęła ostro na wiatr z prędkością 7,3 węzła, a przy kącie wiatru 70 stopni prędkość wzrosła do 7,8 węzła, co jest na pewno bardzo dobrą prędkością dla znacznie bardziej regatowych jachtów niż ta nasza Cobra. Później wiatr osłabł do 14 węzłów, ale nasza prędkość nie spadła zbytnio, co oznacza, że ten jacht na Mazurach jest bardzo dobrze utrzymany, tzn. stosunek masy kadłuba, powierzchni żagli, głębokości i masy kila jest bardzo dobry.”

Informacje dodatkowe

Długość

11 m

Szerokość

3,85 m

Miejsc do spania

11

Rocznik

2020

Silnik

diesel 29 KM

1 opinia dla Cobra 38

  1. 5 z 5

    Anna

    To bardzo przestrzenny i wygodny jacht. Cobra 38 sprawdza się świetnie na Mazurach.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

1000 

Cena za 1 dobę poza sezonem.

Cobra 38 została zaprojektowana jako szybki jacht regatowy. Ze względu na swoją długość i charakterystykę jest przeznaczona do żeglugi z 4-6 osobową załogą, która z łatwością może obsługiwać tę żaglówkę. Jacht jest wyposażony w 4 osobno zamykane kabiny + salon, zatem nocleg znajdziemy tutaj nawet dla 10 osób. W swoim wyposażeniu posiada grot z lazy jack i rollerem. Obszerny kokpit umożliwia załodze szybkie i łatwe regulowanie napięcia na wszystkich linach, a pozostali członkowie załogi, którzy nie zajmują się regulacją żagli lub manewrami, mają zapewnione miejsca siedzące.

Jacht żaglowy Cobra 38 posiada maszt firmy Sparcraft, a całe pozostałe wyposażenie pokładowe jest bardzo dobrej jakości. Żagle pochodzą od polskiego producenta i są świetnej jakości. Projektant, Pan Andrzej Skrzat, zaprojektował żaglówkę według swoich życzeń i wieloletniego doświadczenia. Ta informacja jest niezwykle ważna, ponieważ projektanci często są ograniczeni różnymi parametrami klienta i nie mogą w pełni rozwinąć wymyślonego projektu. Jacht żaglowy do czarteru Cobra model 38 o szybkich liniach, szerokiej rufie i dużej przestrzeni nad głową gwarantuje bardzo bezpiecznej rejsy. Cobra 38 doświadczyła już warunków panujących na Bałtyku, gdzie oprócz Mazur, najczęściej można ją spotkać.

Kategoria: