Pozwolenie na wędkowanie

UWAGA

Ta strona ma charakter wyłącznie informacyjny. Poniżej znajduje się link do strony PZW Suwałki, gdzie można kupić pozwolenia wędkarskie online. Zakup zezwolenia stacjonarnie wyłącznie tutaj:

Zakład Rybacki Węgorzewo, Ogonki, ul. Giżycka 14, 11-600 Węgorzewo, telefon: +48 87 427 31 10

Aby wędkować należy wykupić niezbędne pozwolenie na wędkowanie na Mazurach. Warto również podkreślić, że zezwolenie jest ważne z kartą wędkarską. Poniżej postaramy się odpowiedzieć na istotne pytania, zadawane w kontekście zezwoleń wędkarskich:

Ile kosztuje pozwolenie na wędkowanie?

Cena zezwolenia zależy od tego na jak długi okres wykupujemy zezwolenie oraz czy jest to opłata z trollingiem. Istotną rolę w cenie odgrywa również to czy jesteśmy zrzeszeni w Polskim Związku Wędkarskim (niższa opłata po okazaniu aktualnie opłaconej składki), czy też nie.
Specjalnie dla Państwa została przygotowana platforma do zakupu e-zezwoleń wędkarskich na mazurskich wodach:

E-ZEZWOLENIA

zezwolenia wędkarskie

Do wędkowania na podstawie e-zezwolenia konieczne jest posiadanie w czasie połowu:

  • wydruku potwierdzenia przelewu z zaznaczeniem danych wędkującego i terminu połowu (nie dotyczy płatności kartą kredytową),
  • wydruku e-zezwolenia wędkarskiego, pobranego ze strony internetowej Gospodarstwa,
  • karty wędkarskiej.


Czy można kupić zezwolenia wędkarskie na miejscu?

Zakupu pozwolenia na wędkowanie na Mazurach można również dokonać osobiście w poniższych punktach:

Zakład Rybacki Węgorzewo, Ogonki, ul. Giżycka 14, 11-600 Węgorzewo, 87 427 31 10
Cybulski Mirosław, Teatralna 24/4, 11-600 Węgorzewo, 605 493 597
Sklep wędkarski  – Otterski, Zamkowa 4, 11-600 Węgorzewo, 530 258 038

Od kiedy jest dozwolone wędkowanie z łodzi?

Wędkowanie z łodzi wędkarskich dozwolone jest od 1 maja do końca roku. Obowiązuje zakaz wędkowania z łodzi w porze nocnej tj. w okresie od jednej godziny po zachodzie słońca do jednej godziny przed wschodem słońca.

Co się uważa za okres 1 dnia?

Za okres jednego dnia uważa się czas od godz. 0.00 do godz. 24.00. Opłaty 3, 7, 14-sto dniowe dotyczą kolejno następujących po sobie dni.

Na jakich wodach obowiązuje zezwolenie wędkarskie?

Poniższa mapa pokazuje fragment wód, które należą do Gospodarstwa Rybackiego PZW w Suwałkach. Warto zauważyć, że granica jest na moście sztynorckim, stąd wędkowanie na jeziorze Dargin i dalej należy wykupić pozwolenie na wędkowanie w Gospodarstwie Rybackim w Giżycku. Jeżeli ktoś poszukuje większego komfortu podczas łowienia ryb z jeziora serdecznie zapraszamy na czarter jachtów motorowych.

Pozwolenie na wędkowanie Mazury, Węgorzewo, Giżycko

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


Czarter bez patentu

Czy wiedziałeś, że nawet dużymi jachtami motorowymi można pływać bez patentu? Wypożyczalnia Mazury przygotuje nawiększego amatora do obsługi łodzi!

Czarter Ryn

Nasi klienci obejmują kierunek na Ryn, jako miejsce docelowe podczas swojego tygodniowego rejsu. Warto tam płynąć, bo jeziora sąsiadujące są przepiękne, a w samym Rynie jest zachowany wielki krzyżacki zamek, obecnie hotel.

Boat charter

We have prepared a special offer for our English speaking customers. You can find more details about our boats here without using Google Translator.