Czarter Ruciane Nida

Zaczynając swój czarter w Rucianej Nidzie, jesteśmy na południowych akwenach Wielkich Jezior Mazurskich – jeziora zwłaszcza rynnowe, czyli wąskie i głębokie, przy czym szalenie malownicze.

Zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów motorowych.

czarter jachtów ruciane nida

Niesamowite piękno zalesionych szmaragdowych pagórków, przepięknych plaż w dzikim lesie oraz polodowcowych widoków można odkryć podczas rejsu na jachcie motorowym bez patentu czarterowanym z firmy Wypożyczalnia Mazury, będąc już blisko Rucianej Nidy. Podczas rejsu po tych akwenach można zauważyć pięknie zróżnicowane krajobrazy, a także niezwykłą rodzimą populację zwierząt. Tereny południowych Mazur mają tak wiele do zaoferowania, że nie sposób je ogarnąć podczas jednej podróży. Krzyżacki zamek w Rynie, bajecznie zagospodarowane wybrzeże Mikołajek i dzika natura w malowniczych przejściach wodnych.

Wyspa Królewski Ostrów – wokół niej możesz pływać swoim jachtem, wyczarterowanym z Rucianej Nidy

Wyspa Królewski Ostrów jest domem dla różnych gatunków ptaków. Ta tętniąca życiem wyspa znana jest zwłaszcza dla entuzjastów żeglowania – Królewski Ostrów często określany jest mianem „Wyspą żagli” – jest tajemnicza i czarująca. Podczas wynajmu łodzi motorowych w Rucianej Nidzie znajdziesz wysokiej klasy restauracje i bogato wyposażone sklepy, zwłaszcza w centrum miejscowości, wspaniałe plaże z wieloma zatokami oraz mnóstwo portów z wieloma punktami do uprawiania turystyki wodnej. Ruciane Nida jest również znana ze swojego polsko-pruskiego dziedzictwa. Mieszkańcy są bardzo gościnni, a ich silne, dumne dziedzictwo działa w lokalnej kulturze.

Żegluga Ruciane – wynajem łodzi motorowych

Rozległe drogi wodne, rozpoczynające się w Rucianej Nidzie, sprawiają, że jest to idealne miejsce do żeglowania oraz uprawiania turystyki motorowodnej. Miejscowość położona niedaleko Mikołajek, na południowym krańcu WJM oferuje piękne widoki, ekscytujące atrakcje, zabytki i zaciszne zatoczki. Spływy kajakowe to doskonały sposób na odkrywanie dźwięków okolicznych puszczy i parków, podobnie jak wędrówki i jazda na rowerze.

Jachtami motorowymi lub houseboatami, do których prowadzenia nie potrzebujesz patentu, są dostępne w firmie Wypożyczalnia Mazury, w której możesz wykupić opcję „One-way” – rozpocząć lub zakończyć czarter w Rucianej Nidzie – my natomiast zajmiemy się transportem Ciebie i Twojego samochodu, a także odprowadzeniem naszego jachtu do Węgorzewa, czy Giżycka.

Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich łodzi bez patentu i motorówek dostępnych w Rucianem-Nida: https://atrakcje.mazury.pl/czarter-ruciane-nida/

Atrakcje Rucianej Nidy i okolic

W pobliżu znajdują się dwa obiekty światowego dziedzictwa Unesco. Najbliższym obiektem dziedzictwa kulturowego w Polsce jest Centrum Historyczne Warszawy. Początkowo mieszkańcy Rucianej Nidy żyli głównie z wycinki drzew, łowienia ryb oraz pszczelarstwa. Wieś rozwijała się w latach 1400 – 1500. Dzięki korzystnemu położeniu, handlarze z południa często przemierzali to miasto w drodze do Gdańska, podobnie jak inni kupcy często przewozili swoje towary wzdłuż Pisy do Narwi i Wisły.

W owym czasie pobliskie miasteczko Pisz zamieszkiwało 3 tys. mieszkańców. W 1885 r. uruchomiono połączenie kolejowe z Olsztynem i Ełkiem. W 1907 r. wybudowano wodociągi i gazownie, a w 1913 r. rzeźnię. Tradycje przemysłowe Pisza są ściśle związane z sąsiednimi, dużymi puszczami, dlatego też cały przemysł drzewny jest tutaj nadal bardzo silny. Miasto zostało zniszczone pod koniec II wojny światowej i od tego czasu odbudowane.

Więcej atrakcji i opisów ciekawych miejsc znajdziemy na portalu: www.Atrakcje.Mazury.pl/ruciane-nida-atrakcje/

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


Giżycko atrakcje

Giżycko oprócz tłumów ludzi w wakacje zadziwi nas rózwnież swoimi atrakcjami – Znajdziemy tu wiele ciekawych, historycznych miejsc oraz doświadczymy mnóstwa wydarzeń.

Czarter Ryn

Nasi klienci obejmują kierunek na Ryn, jako miejsce docelowe podczas swojego tygodniowego rejsu. Warto tam płynąć, bo jeziora sąsiadujące są przepiękne, a w samym Rynie jest zachowany wielki krzyżacki zamek, obecnie hotel.