Czarter Ruciane Nida

Zaczynając swój czarter w Rucianej Nidzie, jesteśmy na południowych akwenach Wielkich Jezior Mazurskich – jeziora zwłaszcza rynnowe, czyli wąskie i głębokie, przy czym szalenie malownicze.

Zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów motorowych.

czarter jachtów ruciane nida

Niesamowite piękno zalesionych szmaragdowych pagórków, przepięknych plaż w dzikim lesie oraz polodowcowych widoków można odkryć podczas rejsu na jachcie motorowym bez patentu czarterowanym z firmy Wypożyczalnia Mazury, będąc już blisko Rucianej Nidy. Podczas rejsu po tych akwenach można zauważyć pięknie zróżnicowane krajobrazy, a także niezwykłą rodzimą populację zwierząt. Tereny południowych Mazur mają tak wiele do zaoferowania, że nie sposób je ogarnąć podczas jednej podróży. Krzyżacki zamek w Rynie, bajecznie zagospodarowane wybrzeże Mikołajek i dzika natura w malowniczych przejściach wodnych.

Wyspa Królewski Ostrów – wokół niej możesz pływać swoim jachtem, wyczarterowanym z Rucianej Nidy

Wyspa Królewski Ostrów jest domem dla różnych gatunków ptaków. Ta tętniąca życiem wyspa znana jest zwłaszcza dla entuzjastów żeglowania – Królewski Ostrów często określany jest mianem „Wyspą żagli” – jest tajemnicza i czarująca. Podczas wynajmu łodzi motorowych w Rucianej Nidzie znajdziesz wysokiej klasy restauracje i bogato wyposażone sklepy, zwłaszcza w centrum miejscowości, wspaniałe plaże z wieloma zatokami oraz mnóstwo portów z wieloma punktami do uprawiania turystyki wodnej. Ruciane Nida jest również znana ze swojego polsko-pruskiego dziedzictwa. Mieszkańcy są bardzo gościnni, a ich silne, dumne dziedzictwo działa w lokalnej kulturze.

Żegluga Ruciane – wynajem łodzi motorowych

Rozległe drogi wodne, rozpoczynające się w Rucianej Nidzie, sprawiają, że jest to idealne miejsce do żeglowania oraz uprawiania turystyki motorowodnej. Miejscowość położona niedaleko Mikołajek, na południowym krańcu WJM oferuje piękne widoki, ekscytujące atrakcje, zabytki i zaciszne zatoczki. Spływy kajakowe to doskonały sposób na odkrywanie dźwięków okolicznych puszczy i parków, podobnie jak wędrówki i jazda na rowerze.

Jachtami motorowymi lub houseboatami, do których prowadzenia nie potrzebujesz patentu, są dostępne w firmie Wypożyczalnia Mazury, w której możesz wykupić opcję „One-way” – rozpocząć lub zakończyć czarter w Rucianej Nidzie – my natomiast zajmiemy się transportem Ciebie i Twojego samochodu, a także odprowadzeniem naszego jachtu do Węgorzewa, czy Giżycka.

Zapraszamy do sprawdzenia wszystkich łodzi bez patentu i motorówek dostępnych w Rucianem-Nida: https://atrakcje.mazury.pl/czarter-ruciane-nida/

Atrakcje Rucianej Nidy i okolic

W pobliżu znajdują się dwa obiekty światowego dziedzictwa Unesco. Najbliższym obiektem dziedzictwa kulturowego w Polsce jest Centrum Historyczne Warszawy. Początkowo mieszkańcy Rucianej Nidy żyli głównie z wycinki drzew, łowienia ryb oraz pszczelarstwa. Wieś rozwijała się w latach 1400 – 1500. Dzięki korzystnemu położeniu, handlarze z południa często przemierzali to miasto w drodze do Gdańska, podobnie jak inni kupcy często przewozili swoje towary wzdłuż Pisy do Narwi i Wisły.

W owym czasie pobliskie miasteczko Pisz zamieszkiwało 3 tys. mieszkańców. W 1885 r. uruchomiono połączenie kolejowe z Olsztynem i Ełkiem. W 1907 r. wybudowano wodociągi i gazownie, a w 1913 r. rzeźnię. Tradycje przemysłowe Pisza są ściśle związane z sąsiednimi, dużymi puszczami, dlatego też cały przemysł drzewny jest tutaj nadal bardzo silny. Miasto zostało zniszczone pod koniec II wojny światowej i od tego czasu odbudowane.

Więcej atrakcji i opisów ciekawych miejsc znajdziemy na portalu: www.Atrakcje.Mazury.pl/ruciane-nida-atrakcje/

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


O nas

Kilka słów o nas samych: jak to wszystko się zaczęło, gdzie obecnie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Opinie klientów o nas są naszą chlubą!