Czarter Mikołajki

Zaczynając swój czarter w Mikołajkach, jesteśmy w środku połączonych akwenów Wielkich Jezior Mazurskich – przemieszczanie się po nich jest niezwykle proste i szalenie ciekawe.

Zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów motorowych.

czarter jachtów mikołajki

Jeśli zdecydujesz się na rejs na wschód, trafisz na jezioro Śniardwy – największe jezioro w Polsce. To tutaj jest region 100 wysp. Poruszając się po nim znajdziesz ekspansywne cuda przyrody i spokojne tempo wędrując przez obszar, który tubylcy nazywają „Czarci Ostrów”. Przed wpłynięciem na Śniardwy, swój kierunek można ustawić na południe, płynąc wąskimi, malowniczymi jeziorami rynnowymi, m.in. jezioro Bełdany, przez śluzę w Guziance, aż do Rucianej Nida i dalej przez jezioro Nidzkie.

Jezioro Tałty – to tu zaczynasz swój czarter przyjeżdżając do Mikołajek

Rejs wynajętą łodzią motorową na zachód, to wędrówka przez jezior Tałty, gdzie można dotrzeć aż do Rynu. Urocze miasteczka, bogato zagospodarowane brzegi, oferujące smak małomiasteczkowych Mazur. W centrum Mikołajek znajdziemy piękne porty z latarniami, w których stacjonują popularne ostatnio houseboat’y, a słoneczne plaże można znaleźć na każdym zakręcie podczas swojego czarteru jachtu motorowego. Istnieje mnóstwo miejsc dla miłośników nurkowania i obszarów do połowów dla tych, którzy chcieliby zarzucić wędkę. Miejscowość Mikołajki została nazwana jedną z 20 najlepszych letnich destynacji. Od smażalni ryb po lokalne festiwale, jest mnóstwo powodów do zaostrzenia apetytu. Mikołajki są domem dla wysokiej klasy restauracji i nocnych klubów.

Listę łodzi i motorówek dostępnych w Mikołajkach sprawdzimy tutaj: https://atrakcje.mazury.pl/czarter-mikolajki/

Kierując się na północ do Giżycka, kanały i jeziora oferują niezliczone chronione zatoki, piękne plaże i malownicze zakotwienia. Idealne akweny do zwiedzania przez kajakarzy, jachty żaglowe i motorowe. Ten obszar pełen dzikich terenów jest domem dla ponad 80 gatunków ryb. Miłośnicy wędkarstwa będą chcieli posiadać przynętę na haczyku podczas czarteru łodzi motorowej z Mikołajek.

Historia miejscowości i atrakcje – poznaj Mikołajki podczas czarteru jachtu motorowego

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się miejscowość Mikołajki, w najstarszym, znanym nam okresie, była pruska osada, której mieszkańcy zajmowali się połowem ryb, pozyskiwaniem drzewa z lasu oraz tkaniem. Pierwsze informacje o Mikołajkach znajdujemy dokumentach historycznych z XV wieku. W tym czasie niejaki Konrad von Erlichshausen (Kawaler Zakonu Krzyżackiego), został obdarowany kawałkiem ziemi w pobliżu wsi kościelnej Mikołajki.

Główną atrakcją turystyczną miasta są bez wątpienia bogate możliwości uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych. Bardzo dobry port żeglarski z ekomariną, który w połączeniu z licznymi tawernami i kawiarniami przy dokach dla łodzi motorowych oraz przytulną atmosferą miasta, przyciąga licznych sportowców żeglarskich i innych turystów z kraju i zagranicy. Turyści przybywający bez własnej łódki mają do wyboru kilka, krótkich i dłuższych wycieczek na pokładach statków pasażerskich płynących do Giżycka, Rynu i Węgorzewa.

Więcej atrakcji i opisów ciekawych miejsc znajdziemy na portalu: www.Atrakcje.Mazury.pl/mikolajki-atrakcje/

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


Boat charter

We have prepared a special offer for our English speaking customers. You can find more details about our boats here without using Google Translator.