Kobieta na jachcie

I co dalej…? Przede wszystkim się nie bać! 🙂 Pisząc z kobiecej perspektywy, postaramy się przekonać płeć piękną o tym, że czarter jachtu motorowego bez patentu to rewelacyjny sposób na spędzenie urlopu na Mazurach.

Najczęstsze obawy przed rejsem kobiet na łodzi motorowej to:

  • Nie umiem pływać.
  • Strach przed poruszaniem się po jachcie.
  • Brak umiejętności żeglarskich.
kobieta na jachcie

Paradoksalnie na wakacjach na pokładzie jachtu można wrócić bez dotykania wody. Dlatego umiejętność pływania nie jest potrzebna. Każdy jacht przed wypłynięciem w rejs jest zabezpieczony w kamizelki ratunkowe. Jachty z naszej wypożyczalni są bardzo stabilne. Szczególnie polecamy następujące jachty:

Są to houseboaty o szerokich burtach, relingach, które ułatwiają poruszenie się po jachcie oraz posiadają odpowiednie wejście na łódź, które nie budzi lęku przed przejściem z pomostu na jacht. Oferujemy jachty motorowe bez patentu, co oznacza, że nie wymagamy okazania patentu żeglarskiego. Przed każdym czarterem udzielamy kompleksowego szkolenia między innymi: z budowy jachtu, zachowania się na wodzie, zasadach cumowania – informujemy o wszystkim, co jest niezbędne do bezpiecznego wypłynięcia w rejs po Wielkich Jeziorach Mazurskich. Nawet jeśli sternikiem jest mężczyzna, warto zaangażować się w instruktaż i bez strachu w pełni uczestniczyć w czynnościach żeglarskich podczas wakacji, co sprawi, że urlop z pewnością nie będzie nudny. Istotny jest również trening komunikacji, która jest bardzo ważna podczas pływania, szczególnie w parach.

Częstym pytaniem przy rezerwacji ze strony Pań jest pytanie o toaletę i prysznic na jachcie podczas urlopu. Warto podkreślić, że korzystanie z tego typy infrastruktury, niestanowi żadnego problemu. Łodzie naszej firmy, są to jachty typu houseboat, stąd znajduje się na nich również WC i prysznic z ciepła wodą. Ponadto w większości portów po zacumowaniu można także skorzystać z sanitariatów, a nawet pralki czy suszarki do ubrań (np. ekomarina w Rynie).

Dlaczego warto przyjechać z bliskimi, aby spędzić weekend na Mazurach?

Jest to niesamowita okazja do pogłębienia więzi rodzinnych, przyjacielskich czy partnerskich. Pływając jachtem nie ma możliwości ucieczki od siebie, to dobry czas na rozmowy te niedokończone, jak i te codzienne. Jest to również rewelacyjna okazja do nauki pracy w grupie – bardzo dobrze można zgrać ze sobą zespół załogi. Taki rodzaj wypoczynku buduje piękne wspomnienia: zachody słońca, wspólne wieczory na przykład przy ognisku. Rejs to dobry czas na oderwanie się od telefonów, komputerów. Pozwala na odkrycie przyrody – zwierzęta, roślinność, niebo, woda.

Co powinien zawierać kobiecy bagaż?

Ogólny opis znajduję się w wpisie „Co zabrać na rejs jachtem?”. Jednak niektóre rzeczy warto podkreślić. A mianowicie: krem z filtrem do opalania (mazurska opalenizna jest najładniejsza – naszym zdaniem dużo lepsza od tej znad morza), nakrycie głowy chroniące od słońca, strój kąpielowy, okulary przeciwsłoneczne, odpowiednie obuwie, kosmetyczka – najlepiej z kosmetykami w wersji mini, środek przeciw komarom i kleszczom. Warto wspomnieć, że standardowo jachty nie są wyposażone w pościel i ręczniki, jednak nasza firma dodatkowo oferuję taką usługę (cennik).

Podsumowując, z własnego doświadczenia wiemy, że umiejętność pływania, jak i patent żeglarski nie są wymagane. Houseboty są kompleksowo wyposażone w infrastrukturę sanitarną. Posiadają również kambuz, który ma wszystko, co jest niezbędne do przygotowania posiłków. Potrzebne jest tylko dobre nastawienie i odpowiednio spakowany bagaż. Przede wszystkim należy zabrać ze sobą uśmiech i dobry humor 🙂

Zapraszamy do lektury naszego bloga: