Czarter Wilkasy

Chwilę po wypłynięciu na południe z Giżycka, na zachodnim wybrzeżu jeziora Niegocin trafiamy na spektakularną lokalizację do czarteru jachtów motorowych, miejscowość ta, to Wilkasy. Ten wspaniały krajobraz zalesionych pagórków nie ustępuje miejsca przejrzystej wodzie w akwenach jezior wokół Węgorzewa.

Zapoznaj się z naszą ofertą czarteru jachtów motorowych.

czarter jachtów wilkasy

Często czarter jachtów w Wilkasach łączy się z częstymi wizytami w sąsiednim Giżycku, ze względu na bliskość obu miejscowości i mnogość atrakcji w tym drugim mieście. W sezonie letnim miejscowe mariny są okupowane przez luksusowe jachty, a huczne i dobrze wyposażone tawerny stały się popularnym miejscem zabaw dla elity żeglarskiej. Coraz więcej buduje się tutaj luksusowych hoteli i restauracji, sama miejscowość oferuje niesamowite zestawienie brukowanych uliczek i wysokiej klasy obiektów.

Dzieje Wilkas – może ta historia skłoni nas do czarteru łodzi w Wilkasach

Mała, urocza miejscowość Wilkasy była kiedyś tylko wioską rolną i rybacką – dziś jest jednym z wiodących kurortów żeglarskich na Mazurach, wciąż godni takie miejscowości, jak chociażby Mikołajki. Pochodząca z przed wieków atmosfera panuje na kamiennych ulicach tej małej mieściny. Jest ona pokryta drzewami liściastymi i otoczona lasem sosnowym – nie można znaleźć lepszego miejsca do wypoczynku niż nad Niegocinem. Pamiętaj, aby dodać to miejsce do swojego planu podczas wynajmu jachtu na Mazurach bez patentu. Poświęć choć jeden poranek, by wstać wcześniej i podziwiaj wspaniały wschód słońca na jeziorem Niegocin.

Płynąc starym kanałem na północ, mijamy na jeziorze Kisjano mnóstwo wysp, które wchodzą w skład rezerwatu przyrody – słyną one z niesamowitych plaż żwirowych. Podczas czarteru houseboat w Wilkasach pospaceruj trochę po jego okolicach – jest tu wiele średniowiecznych ruin, pochodzących jeszcze z czasów, gdy ziemie te były pogańskie. Przed wyruszeniem dalej warto odwiedzić lokalną restaurację, aby spróbować lokalnych potraw. Potrawy z ryb są tutaj bardzo popularne, a na pewno warto przyjrzeć się lokalnej ofercie piw.

Pełną ofertę łodzi i motorówek do wynajmu, jachtów do czarteru oraz wiele innych atrakcji znajdziemy w odpowiedniej kategorii na naszym portalu: https://atrakcje.mazury.pl/wilkasy/

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


O nas

Kilka słów o nas samych: jak to wszystko się zaczęło, gdzie obecnie jesteśmy i dokąd zmierzamy. Opinie klientów o nas są naszą chlubą!

Czarter bez patentu

Czy wiedziałeś, że nawet dużymi jachtami motorowymi można pływać bez patentu? Wypożyczalnia Mazury przygotuje nawiększego amatora do obsługi łodzi!