Platinum 35


platinum 35

KATEGORIA

Czarter
Houseboat

PRZESTRZEŃ

Nocleg: 8 osób dorosłych + 2 dzieci
4 osobno zamykane kabiny + salon
hard top + taras na dachu

ISTOTNE

Ogrzewanie Webasto
WC morskie ze zbiornikiem
Prysznic w kabinie z ciepłą wodą

SILNIKI

Silnik stacjonarny
Yanmar 57 KM
2 silniki
strumieniowe

Pełne ubezpieczenie OC, CASCO
Jacht Platinum 35 bez patentu – doświadczenie wymagane

Nowość na Mazurach – czarter Platinum 35 z 4 kabinami

Możliwość przebywania i sterowania z dachu górnej kabiny stanowi nowy wymiar topowego na Mazurach jachtu Platinum, który oferuje filigranową precyzję i jakość wykonania, najlepszą technologię i imponujące właściwości nautyczne. Zwrotność dziesięciometrowego jachtu to historia sama w sobie. Kadłub półwypornościowy jest tak zwinny i dynamiczny, że mamy poczucie sterowania znacznie mniejszą łodzią. A nawet gdy to wszystko odbywa się z flybridge’a…

Aż trudno uwierzyć, że od prezentacji Platinum 35 minęło klika lat. Trudno, bo projekt jest wciąż świeży i nowoczesny, jakby wczoraj ujrzał światło dzienne. Ponieważ jednak na Mazurach znajdują nowe sposoby na ulepszenie swoich łodzi do wynajmu, nadszedł czas na wersję Fly. Na jachtach z flybridge’em zawsze trudno jest wykonać dodatkową sterówkę bez naruszania całej linii łodzi, a dzięki podniesionej sylwetce nie wygląda to niezręcznie (podobnie jak na Futurze 40). Po starannym opracowaniu trzeba przyznać, że czarter Platinum 35 Fly wygląda elegancko i wytwornie. Akcesorium na dachu harmonijnie wpasowuje się w linie łodzi, utrzymując sylwetkę wystarczająco nisko.

Duży jacht motorowy Platinum 989 w Giżycku do czarteru

Mocny silnik Yanmar zainstalowany na czarterowanym Platinum 989 pracuje bardzo płynnie i bardzo cicho, jak zwykle to bywa z japońską technologią (tą samą markę silnika znajdziemy m.in. na Nautice 1300). To zdecydowanie najcichsze silniki diesel, jakie mamy na Mazurach (Giżycku czy Mikołajkach). Nawet po podniesieniu pokrywy pokrytej grubą izolacją silnik pracuje przyzowicie niegłośno. W żegludze nie ma hałasu nawet na najwyższych obrotach, nie ma też nieprzyjemnych wibracji. Wszystko jest doskonale ułożone. Hydrauliczny układ kierowniczy jachu 989 jest również doskonale wyważony, co oznacza, że kierownica nie kręci się za mocno ani za lekko. Ster dobrze leży w dłoniach i błyskawicznie reaguje na skręty. Reakcje silnika na przemieszczenie dźwigni są natychmiastowe.

Platinum cena za wynajem houseboata – bogate wyposażenie jachtu z flybridge

Wysoką klasę jednostki podkreślają przyciemniane szyby boczne, dużo teaku i stali nierdzewnej, ale także nowoczesne okna na kadłubie. Duża platforma, tzw. pokład zewnętrzny, to również prawdziwy luksus i przyczynia się do niesamowitej wygody. Zwłaszcza pokład na dachu, z której dodatkowo można sterować jachtem, rubi furorę na Mazurach. Dach jachtu z założonymi poduszkami staje się dużym pokładem słonecznym, podczas gdy sam pokład pokładk dolny pozostaje przestronny i wygodny. W kokpicie houseboat’a Platinum 35 znajduje się duża ławka w kształcie litery L ze stołem na przyjemne chwile.

Przejścia półburtami z kokpitu Platinum na dziób są szerokie i umożliwiają wygodne i bezpieczne poruszanie się. Odpowiednio wysokie relingi oraz poręcze na dachu sterówki przyczyniają się do pełnego bezpieczeństwa podczas przechodzenia. Na szczycie dziobu ciągnie się duża iglica z prowadnicą kotwicy pośrodku, podczas gdy pionowa elektryczna winda kotwiczna jest częściowo umieszczona poniżej poziomu pokładu. W górnej części dziobu znajdują się składane drabiny ze stali nierdzewnej, ułatwiające wchodzenie i wychodzenie z niższych nabrzeży i pomostów.

Galeria zdjęć


Dane techniczne, wyposażenie


Parametry

Czytaj więcej

Wyposażenie

Czytaj więcej

Plan jachtu motorowego Platinum 35 – 4 kabiny, 2 łazienki


platinum 35 plan koi