Łodzie wędkarskie

Wędkowanie z roku na rok staje się coraz popularniejszym i wymagającym sportem (hobby). Wypożyczalnia Mazury wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wędkarzy i narastającym trendom. Znajdą u nas Państwo profesjonalne łodzie wędkarskie do wynajęcia na Mazurach. Wody północnych Mazur, a szczególnie okolice Węgorzewa i Giżycka, to idealne miejsce na samotne łowy, bądź grupowe wypady na ryby (szczupaka, okonia, czy sandacza). W naszej  ofercie znajdą Państwo bogaty wybór jednostek motorowych, przystosowanych do wymagań każdego klienta.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Laminowane łodzie wędkarskie do wynajmu – otwartopokładowe oraz kabinowe z ogrzewaniem

Trzy ostatnie, to zamknięte kabinówki przystosowane do dalekich wypadów – z miejscem do spania od 2 do 4 osób, ogrzewaniem Webasto, bieżącą wodą, lodówką, licznymi bakistami i schowkami. W Quicksilver-ach i w Pilothouse sterówka znajduje się w wewnątrz kabiny, chroniąc sternika przed złymi warunkami pogodowymi. Co bardzo ważne nasze łodzie nie boją się fal, wszystkie zostały przystosowane do pływania po dużych akwenach śródlądowych i zatokach morskich. Dzięki swojej budowie i odpowiedniemu balastowi można być spokojnym w przypadku nagłego załamania pogody. Nasze motorówki wyposażone są w silniki o mocy od 10 KM do 20 KM, dzięki czemu można pływać nimi bez wymaganych uprawnieniom (są one bez patentu). Wszystkie nasze jednostki posiadają uchwyty na wędki umożliwiające połów metodą trollingową. Ich budowa pozwala bardzo wygodnie łowić spinningowo i na spławik. Umieszczone na łodziach echosondy kontrolują głębokość i strukturę dna oraz pomagają w odnalezieniu ławic ryb. Ilość bakist i schowków pozwala na przechowywanie dużej ilości sprzętu, zanęt potrzebnych do skutecznego wędkowania. Pilothouse został wyposażony dodatkowo w GPS, sonar oraz komputer pokładowy. Do Państwa dyspozycji oddajemy 3 profesjonalne łodzie motorowe z przeznaczeniem do połowu ryb.

Ponadto nasza firma czarteruje jachty motorowe, razem jest 6 łodzi z napędem motorowym, dużymi kabinami, mogącymi przenocować od 4 do 8 osób w komfortowych warunkach. Takie jachty, to tzw. houseboat’y, czyli pływające domy – jakżeby inaczej, skoro na ich pokładzie znajdziemy w pełni wyposażoną kuchnię z lodówką, zlewem, kuchnią gazową, czy łazienkę z toaletą oraz prysznicem z ciepłą wodą. Na jachtach (również tych wędkarskich) są telewizory, radia, instalacja 230 V oraz ogrzewanie i to nie tylko w kabinie, ale również na pokładzie zewnętrznym, zamykanym pod tzw. cabrio (inaczej namiotem chroniącym pokład).

Wyruszając na tereny północno-wschodniej Polski, napotkasz świat jezior, lasów i kanałów. Kraina Jezior Mazurskich jest jednym z najlepszych miejsc do uprawiania sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, wędkarstwo, żeglarstwo, motorowodniactwo, gdzie podróżni mają dostęp do setek jezior rozsianych po rozległych lasach, z wieloma jeziorami połączonymi kanałami. Ta słynna kraina ma do zaoferowania miłośnikom przyrody mnóstwo przepięknych pejzaży, malowniczych miejscowości z wieloma zabytkami, hucznych oraz kameralnych portów ze stacjonującymi tam łodziami do wynajmu, kajakami, czy rowerkami wodnymi. Infrastruktura na Mazurach jest już na tyle rozwinięta, że nie jest żadnym problem znaleźć na trasie wodnej dobrą restaurację ze świetnym widokiem, a także przepysznym jedzeniem (m.in. świeże ryby prosto od wędkarza).

Łodzie produkowane na Mazurach, Olecku, Augustowie, czy pod Białymstokiem

Pokolenia kobiet i mężczyzn, z miłości do drewna i sumiennie wykonywanej pracy, od blisko 60 lat odnoszą sukcesy w polskim przemyśle szkutniczym. Dzięki nowym technologiom i trwałemu dążeniu do najlepszych efektów, małe polskie warsztaty przekształciły swoje organizacje oparte na rzemiośle w organizację przemysłową, przy jednoczesnym zachowaniu szlachetności swojego fachu. Stoły i drzwi, stopnie schodów i meble, a także elementy dekoracyjne są formowane, barwione i polerowane w rozwijających się warsztatach stolarskich, nadając wnętrzu każdej łodzi wyjątkowość i elegancję. Koncentrując się na szerokiej ofercie skierowanej dla każdego typu klienta, z zwłaszcza wędkarza, warsztaty szkutnicze na Mazurach oraz na Podlasiu zostały tak zreorganizowane w ostatnich latach, aby móc dostarczać kilka różnych rodzajów drewna według modelu łodzi i opracować wykończenia w wymaganym stylu. Dostępne na naszej stronie modele łódek wędkarskich zostały wybrane bazując na wieloletnim know-how w zakresie produkcji sklejki i litego drewna, jak również na produkcji łodzi laminowanych oraz stalowych.

Produkowane w Polsce łodzie wędkarskie mogą mieć luksusowe wnętrza, meble oraz designerskie fronty dla wstawionych urządzeń. Kadłub i pokład mogą być zbudowane z zaawansowanych kompozytów wykorzystujących, epoksydowe laminowane worki próżniowe, które są utwardzane do osiągnięcia optymalnej wytrzymałości. Główne wzmocnienia we wszystkich laminatach są jednokierunkowe i wieloosiowe. Zewnętrzna powłoka kadłuba łodzi zawiera warstwy włókien aramidowych dla dodatkowej odporności na uderzenia i bezpieczeństwa. Jednym z głównych pomysłów stojących za tą koncepcją jest zbudowanie prostej formy kadłuba i pokładu, która daje korzyść w postaci redukcji kosztów i jednocześnie oszczędności w porównaniu z pełnymi projektami niestandardowymi, ale nie będzie ograniczona do identyczności z jakąkolwiek inną łodzią. Jachty wędkarskie, wykorzystujące najnowsze technologie i wiedzę z ostatnich supernowoczesnych projektów są już wdrażane do seryjnej produkcji. Wielkim wyzwaniem było włączenie różnych koncepcji do jednego projektu kadłuba. Zasadniczo wszystkie koncepcje są bardzo zorientowane na wydajność.

Motorówki wędkarskie open oraz kabinowe z uchwytami na wędki, dwiema kotwicami oraz z fishfinderem

Wielu z nas często zastanawia się nad najlepszą opcją łódki, która będzie dla niego zarazem na tyle duża, aby pomieścić cały swój rybacki osprzęt, na tyle mała, aby móc ją samodzielnie transportować na własnej przyczepie, z silnikiem na tyle dużym, aby móc w ślizgu pokonywać kolejne akweny wodne, ale zarazem, aby nie był on zbyt ciężki, bo to zawsze później problem podczas wyciągania łódki z wody. Kategorii, którymi się kierujemy, aby wybrać swoją wymarzoną łódeczkę jest na tyle dużo, że nie sposób podjąć decyzję w jeden dzień. Spróbujemy Państwu przedstawić kilka głównych producentów z okolic Olecka, Augustowa i Białegostoku, którym zaufało już tysiące wędkarzy. Wszyscy producenci zapewniają integralność swoich motorówek z jednostkami napędowymi, takimi jak silniki Yamaha, Honda, Suzuki, Tohatsu, czy Mercury.

Od uruchomienia nowego projektu w biurze projektowym po dostarczenie łodzi do klienta mija często wiele czasu – wszystko zależy od inteligentnego rozwiązania do zarządzania cyklem życia produktu, które umożliwia zarządzanie skomplikowanymi procesami. Unikalne i bezpieczne źródło informacji udostępniane przez wszystkich producentów znacznie zwiększa wydajność rodzimych firm, umożliwiając ich rozwój i budowę coraz bardziej niezawodnych i konkurencyjnych produktów w krótkim czasie.

Czy na wędkowanie z łodzi potrzebne jest zezwolenie?

Po jeziorach mazurskich, typu Mamry, Dargin, czy Święcajty jest potrzebna karta wędkarska oraz pozwolenie z PZW Suwałki. Na naszej stronie opublikowaliśmy dokładną instrukcję uzyskania, niezbędnych w trakcie łowów, pozwoleń wędkarskich. Jeżeli więc szukasz ciszy, wschodów słońca nad jeziorem, delikatnej mgiełki o poranku wśród  trzcin i budzącego się ptactwa nasz region jest tym, którego szukasz! A oferowany przez nas sprzęt sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagającego łowcy.

Niestandardowe słupki pochylne, wieże rybackie oraz szereg akcesoriów wędkarskich sprawiają, że polskie łódki wędkarskie cieszą się ogromnym zainteresowaniem nie tylko u rodzimych klientów. Dostępne u nas luksusowe łajby są zbudowane do łowienia z pełnym arsenałem uchwytów na pręty, czy podpory, z miejscem na przetworniki, rejestratory GPS, echosondy i wiele innych niestandardowych opcji wędkarstwa sportowego. Rezultatem takiego podejścia jest staranna produkcja motorówek z myślą zarówno o niespotykanym komforcie, zasięgu, jak i prędkości.

Sprawdź jak spisują się nasze łodzie dla wędkarzy!

Filtruj