Romana

Romana 430

Romana 430 – łódź wędkarska z panelem sterowym

Ta wzorowa łódź jest nieco większą siostrą dla produkowanych wcześniej łodzi wiosłowych – w tym przypadku zastosowaliśmy podobną konstrukcję kadłuba z środkowym korpusem w kształcie „U” z dużą ilością górnego kantu, dzięki czemu jest łatwa do wiosłowania i bardzo stabilna.

Konstrukcja Romany 430 jest z 5 lub 6 mm taśmy cedrowej przyklejanej od krawędzi do krawędzi nad przybornikiem budowlanym. Przyrząd wykorzystuje sekcje formy, które są komputerowe i mają pełne rozmiary na planach. Może być skonfigurowana do jednorazowego użytku, ale rysunki pokazują miejsca dla maksymalnie 4 osób. Łodzie są dostępne w produkcji w Augustowie.

Romana 440

Romana 440 został zamówiony przez klienta, który potrzebował lekkiej łodzi, którą mógłby z łatwością przewieźć na niewielkiej przyczepie i na którą bezpiecznie zabrałby mały silnik zaburtowy do łowienia ryb i biwakowania. Jej wiązka została przedłużona do 440 cm, dając więcej przestrzeni wewnętrznej i dodatkowej stabilności podczas poruszania się w łodzi. Używa ona ściegu i metody budowy taśmy. W zależności od rodzaju użytej warstwy, waga będzie około 180 kg.

Romana 460

Luksusowa łódź wędkarska Romana 460 z silnikiem nawet do 30 KM

Ten projekt łodzi Romana 460 jest rozszerzoną wersją łodzi Romana 430 z zewnętrznym motocyklowym kanistrem i wykorzystuje ten sam podstawowy kształt kadłuba z wąskim płaskim dnem panelu z 3 dodatkowymi panelami dodanymi z każdej strony, tworząc atrakcyjny, ale stabilny i łatwy w budowie kształt. Pokazano 5 miejsc siedzących i przednią przestrzeń bagażową, ale można ją wyposażyć w inny układ dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Zwykle używany byłby silnik o mocy 4 do 9.9 KM, ale ta łódź wędkarska mogła przyjąć również większe napędy, a także podobnie jak jej mniejsza siostra, można byłoby użyć wioseł.


Łodzie Romana ze względu na konstrukcję dzielimy na:

Romana jednopłaszczowa

Łódź wędkarska Augustów z cienkimi liniami w kierunku dziobu i rufy biegnącymi do łatwego w kształcie litery „U” korpusu. Górną część cholewki ułatwia użytkownikowi wiosłowanie, a co za tym idzie maksymalny promień przy linii wodnej, co zapewnia doskonałą stabilność formy. Budowa wykonana jest z 5 lub 6 mm paska cedrowego przyklejonego od krawędzi do krawędzi nad uchwytem budowlanym – formy do tego są podane w pełnym rozmiarze na rysunkach wraz z pełnymi szczegółami dotyczącymi ustawienia przyrządu. Miejsca siedzące są wyświetlane dla maksymalnie 4 osób, a na końcach ma opcjonalną pływalność i schowek.

Romana dwupłaszczowa

Ta konstrukcja jest przykładem tego, jak możemy, używając naszego systemu YachtCAD, zmienić projekt z wielowarstwowego kształtu kadłuba na okrągły, odpowiedni do listwy przypodłogowej (lub odwrotnie). Klient chciał uzyskać wdzięczny kształt nasze łodzi Romana 460 – ale chciał budować w pasie laminatu – więc te plany obejmują pełnowymiarowe kształty formy i szczegóły dotyczące mocowań / osadzeń dla metody paska.

Występują również łodzie Romana kabinowe.

Spokojne rzemiosło mazurskiej i augustowskiej ziemi przyniosło na świat łódź wędkarską Romana, która doczekała się już wielu generacji!

Obecnie projektowanie komputerowe takiego czółna nadaje kształt przekrojowy, który następnie jest układany na mocnym grzbiecie. Stringery są następnie wpuszczane do foremek, a kształty desek są łatwo pobierane z przyrządu do budowy za pomocą prowadnic. Kadłub może być również oszalowany. Prędkość ok. 8 km / h. Pojemność do 5 osób.

Łódź Romana jest to wersja łódki początkowo ze sklejki, która jest deskowana, ponieważ jest ona obłożona listwami nad formami komputerowymi, odstępy między formami można zmieniać, aby uzyskać dowolną długość od 430 do 460 cm. Oprócz zastosowania silnika przyczepnego o mocy od 4 KM, można go wyposażyć w wiosła.

W razie braku chęci zakupu własnej łodzi wędkarskiej, serdecznie zapraszamy do wynajmu łodzi Mazury.

Kategoria: