Solar 300

Uniwersalne łodzie rybackie są idealnym wyborem dla wędkarzy poszukujących wszechstronnej łodzi, zdolnej do wykonywania różnorodnych zadań. Modele uniwersalne charakteryzują się zazwyczaj głębszym dnem łodzi lub “kadłubem” i mają wyższe boki zapewniające ochronę w porównaniu do ich nisko zawieszonych odpowiedników typu “bass-boat”. Wszystkie standardowe udogodnienia wędkarskie są obecne w łodzi Solar 300, w tym natlenione żywe błoto (do przechowywania żywych przynęt), przechowywanie wędek i sprzętu wędkarskiego, rękojeści, a często elektryczny silnik do trolingu (mały, wolnoobrotowy silnik).

W razie braku chęci zakupu własnej łodzi wędkarskiej, serdecznie zapraszamy do wynajmu łodzi Mazury.

Solar 360 Fish oraz Sport

Łowienie ryb, z przyjaciółmi lub rodziną, jest oczywistym hobby. Modele uniwersalne, jak Solar 360 Fish mogą zapuszczać się w szeroką gamę wód, dzięki czemu wędkarze mogą atakować różne gatunki ryb. Zwykle mieszczą więcej pasażerów w komforcie, co oznacza, że więcej przyjaciół lub rodziny może przyjść na przejażdżkę. Chociaż łowienie to podstawowa funkcja łodzi, wszechstronna konstrukcja łodzi oznacza, że zajęcia takie jak jazda na nartach, jazda na rowerze i po prostu zwykły rejs nie są wykluczone.

Zaprojektowane specjalnie do pracy na płytkich wodach przybrzeżnych, gdzie gatunki słodkowodne, takie jak okonie, węgorze, czy sumy rozwijają się i mieszkają, a często podróżują na wody o głębokości mniejszej niż dwie stopy. Wędkarze korzystają z szeroko otwartej platformy z przodu łodzi lub “łuku”, aby rzucać linią. Podwyższone platformy z tyłu łodzi lub “rufowe” umożliwiają pasażerom poruszanie łodzią przez płycizny, obserwując rybę pod powierzchnią. Łodzie czysto motorowe typu Solar 430 Sport czy Solar 440 Weekend są podobne w koncepcji, tylko z głębszymi dnami lub “kadłubami” i nieco wyższymi bokami, aby zapewnić płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę po wzburzonych wodach przybrzeżnych. Oba typy łodzi mają zazwyczaj jedną lub więcej schowków, używanych głównie do utrzymania żywej przynęty. Oba mogą również posiadać “podnośnik”, ruchome mocowanie silnika, które może podnieść silnik pionowo, aby łódź mogła nadal pływać po płytkiej wodzie.

Łódź wiosłowo – motorowa Solar 300 idealnie nadaje się na indywidualne wyprawy wędkarskie. Łódka jest na tyle lekka i mała, że możemy ją podczepić pod każdy samochód i dostać się do najbardziej dzikich stawów i bagienek. Łódź możemy pomalować na dowolny kolor, nawet moro (widoczne na zdjęciach).

Kategoria: