Cobra 33

700 

Cena za 1 dobę poza sezonem.

Cobra 33 została zaprojektowana jako szybka żaglówka. Zgodnie ze swoją długością i parametrami, jest przeznaczona do żeglowania z 4-6 członkami załogi, którzy mogą z łatwością obsługiwać jacht.

Choć jest to żaglówka, która pierwotnie została zaprojektowana do żeglowania po jeziorach w Polsce, z pewnymi udoskonaleniami, przede wszystkim na kilu, ten sam model stał się prawdziwym wilkiem morskim. Nasz model jeziorny ma chowany kil o głębokości 45-65 cm, podczas gdy model morski ma stępkę stałą.

Kategoria:

Opis

Sukces Cobry 33 nie jest dziełem przypadku. Konstruktor Andrzej Skrzat, znany z projektowania żaglowców poza granicami Polski, zaprojektował żaglówkę na miarę swoich możliwości, a gdy takie nazwisko robi żaglówkę dla siebie, to nie ma mowy o pomyłkach. Projektant nieobciążony formami najsłynniejszych nazwisk zaprojektował jacht Cobra 33 o ciekawym wyglądzie, choć nieco odsuniętym od dzisiejszego, które upodabniają prawie wszystkie żaglówki, żeby nie powiedzieć, że są takie same. Ciemny kadłub w połączeniu z białą nadbudówką i drewnianymi elementami, takimi jak listwy na pokładzie, czynią ten jacht żaglowy nowoczesnym i odmiennym od tego, co do tej pory widziano. Połączenie sportowo-regatowo-rodzinne jest obecne na całej jednostce, zwłaszcza na nadbudówce i kokpicie. Otwarty kokpit jest obramowany na całej długości bocznymi ławkami pokrytymi drewnem tekowym. Dzięki temu wydłużeniu zwiększa się pojemność ławki, a do tego należy dodać dużą składaną ławkę rufową.

Czarter Cobra 33 na Mazurach – sprawdź ofertę od zaufanej firmy

Na niemal pionowo ściętej rufie umieszczono schody. Na jachcie Cobra 33 ze zrozumiałych względów nie ma podestu. To jest sportowiec i platforma nie pasowałaby do jej koncepcji. Gdyby ktoś bardzo upierał się przy platformie, to bardzo łatwo można by postawić konstrukcję ze stali nierdzewnej. Aby wejść na rufę lub drabinkę od strony jeziora, ławka otwiera się z obu stron i konieczne jest rozpięcie linek.

Ponieważ konsola z kołem żaglowym steru jest dość mocno przesunięta do tyłu, sternik może siedzieć, zarówno na ławkach bocznych, jak i na rufie, przodem do kierunku jazdy. Na wsporniku steru umieszczona jest konstrukcja ze stali nierdzewnej, na której znajduje się panelowy wspornik dla elektroniki morskiej i instrumentów. Ruch wokół koła sterowego jest swobodny, dostęp do kabestanów na burcie jest odpowiedni. Przed konsolą zamontowano stolik, oczywiście składany, a na nim wkładkę do przechowywania drobiazgów, butelek i tym podobnych. Kokpit zwęża się od rufy do wejścia na dolny pokład. W najszerszej części rufowej znajduje się składany stolik, natomiast w najwęższej wolna przestrzeń jest w zupełności wystarczająca. Z kokpitu można łatwo wejść na pokład lub boczne przejście po bocznych ławkach.

Wnętrze żaglówki – wyposażenie, plan, rozmieszczenie

Większą część dolnego pokładu zajmuje duży salon. Patrząc w przód, po lewej stronie tuż przy wyjściu, dla dobrej wentylacji znajduje się kambuz. Bardzo nowoczesny kambuz w kształcie litery L znajduje się pod bocznym oknem kabiny. Łódź Cobra 33 wyposażona jest w 2 palniki gazowe, lodówkę, zlewozmywak oraz kilka półek i szafek na drobiazgi. Z boku nad kambuzem dodano kilka wbudowanych szafek. Kuchnia ze swoją koncepcją, wymiarami i układem zaspokaja wszystkie potrzeby wielodniowego rejsu po mazurskich jeziorach. Gdyby to była motorówka, krytykowalibyśmy to, że z tyłu kambuza znajdują się drzwi do kabiny rufowej. Ale ponieważ jest to łódź żaglowa, gdzie jest to normalne, właściwie chwalimy sobie dobrze wykorzystaną przestrzeń.

Przed podwójnym łóżkiem w kabinie znajduje się niewielki korytarz, który nie przeszkadza w poruszaniu się, a jedną jego część zajmuje mały schowek na rzeczy. Druga, prawa strona salonu została wykorzystana na ustawienie pulpitu nawigacyjnego. Jest ono składane, co ułatwia przemieszczanie się, a pod bocznym oknem znajduje się wbudowana szafka do przechowywania akcesoriów nawigacyjnych

Kolejną, fizycznie oddzielną kabiną jest kabina dziobowa, oddzielona dużym panelem i owalnymi drzwiami. Kabina jest wykonana na miarę koi dziobowej, a jeśli chcemy w niej stanąć, musimy usunąć podłogę przy drzwiach. Przestrzeń pod koją dziobową składa się z czterech schowków. Dwa z nich zajmują zbiorniki, instalacje i pompy, a dwa pozostałe są wolne do przechowywania rzeczy. Na uwagę zasługuje również jasność kabiny dziobowej, o którą dba duży świetlik.

Jak się żegluje jachtem Cobra 33? Opis wrażeń naszych klientów

Test wyraźnie pokazują, że żaglówka przy swojej prędkości (3/4 pełnego gazu) osiąga prędkość 6,8 węzła, co z pewnością jest jedną z typowych wartości, jakie osiągają jachty żaglowe tej długości. Ostatecznie można powiedzieć, że polski przemysł stoczniowy jest na fali wznoszącej. Najlepszym tego dowodem jest jacht dostępny u nas do czarteru Cobra 33. Jej producent goni za najlepszymi producentami jachtów na świecie.

Informacje dodatkowe

Długość

9,93 m

Szerokość

3,33 m

Miejsc do spania

10

Rocznik

2018

Silnik

diesel Nanni 21 KM

1 opinia dla Cobra 33

  1. 5 z 5

    Barbara

    To zawsze miłe wrócić do Wypożyczalni na wiosnę i wynająć jachcik. Cobra 33 sprawdza się świetnie dla takiej załogi jak ja z Włodkiem.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.