Ekomarina Mazury

Porty miejskie stanowią integralną część działalności miasta i odgrywają ważną rolę w działalności społecznej. W przypadku Mazur, jest to turystyka, rybołówstwo i rekreacja. Jakość wody w portach i przystaniach ma znaczący wpływ na zdrowie ludzkie i na cały ekosystem, zatem jest to kluczowe zagadnienie społeczne. Ekomai Dzięki inteligentnej infrastrukutrze ekomarin, w połączeniu z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zarządzania możliwe jest osiągnięcie zadowalającej jakości wody w portach. Ekomarina Mazury,

W ekomarinach na Mazurach możemy niedrogo i w bardzo łatwy sposób wyczyścić zbiorniki na nieczystości naszych jachtów motorowych. Proces przetwarzania nieczystości jest przyjazny dla środowiska, dlatego nazwy tych przystani często mienią się jako ekologiczne.

Ekomarina Węgorzewo – na kanale Węgorzewskim, nieopodal zamku

ekomarina mazury

Szybka trasa do Ekomariny w Węgorzewie:

Węgorzewska przystań nie musi posiadać falochronu, ponieważ znajduje się na kanale, daleko od wzburzonego jeziora Mamry. Cumowanie tam jest niezwykle bezpieczne. Czy wiesz co zabrać ze sobą na rejs jachtem?

Koszt wypompowania ścieków ze zbiorników stacjonarnych: 20 PLN

Koszt opróżnienia toalety chemicznej: 6 PLN

Kontakt: +48 514 004 352

Płyniemy dalej na południe!

Ekomarina Giżycko – największy i najnowocześniejszy port na Mazurach

ekomarina giżycko

Bezpośredni dojazd do Ekomariny w Giżycku:

O ceny pytajmy bezpośrednio bosmanat: +48 506 077 806

(od 16 października do 14 kwietnia pn-pt – w godz. 07:00-15:00)

( od 15 kwietnia do 15 października – całodobowo)

Ekomarina Mazury – konstrukcja portu w Giżycku

Warto się tutaj chwilkę zatrzymać, aby dowiedzieć się więcej na temat budowy ekomariny i jej znaczenia dla turystyki i środowiska. Grupa badawcza zajmowała się badaniem segmentów falochronów w celu osiągnięcia jak największej wymiany wody, przy zachowaniu odpowiednio niskiego falowania jeziora spowodowanego energią fal wewnątrz zamkniętego basenu. Przed budową badane były przepusty płuczące, osadzone w falochronach, falochrony pontonowe unoszące się. Wprowadzone zostało napowietrzanie wody oraz wymuszona cyrkulacja wody wewnątrz zbiornika, chronionego falochronem. Prace badawcze prowadzone były z myślą o określeniu procedur technicznych, prawnych i zarządczych w zakresie kontroli warunków wodnych w zamkniętych basenach (dużych portach, czy małych przystaniach), których ostatecznym celem było stworzenie stabilnej infastruktury, przyjaznej dla środowiska.

Celem przepustów w ekomarinie Mazury płuczących jest poprawa wymiany wody wewnątrz chronionej mariny. Ich instalacja jest najbardziej efektywną kosztowo metodą usprawnienia wymiany wody. Przyjazna dla środowiska konstrukcja falochronu obejmuje zastosowanie przepuszczalnych i nieprzepuszczalnych odcinków. Przepuszczalne sekcje są specjalnie zaprojektowane, aby umożliwić wymianę wody, wymuszoną przez różne naturalne generatory, a jednocześnie zminimalizować przenikanie energii fal do chronionego portu.

Ekomarina Mikołajki – w samym centrum szlaku Wielkich Jezior na Mazurach

ekomarina mikołajki mazury

Mapa do Ekomariny w Mikołajkach:

Koszt wypompowania ścieków ze zbiorników stacjonarnych: 30 PLN

Koszt opróżnienia toalety chemicznej: 10 PLN

Kontakt: +48 519 000 982

Ekomarina Ryn – dobrze, że na końcu szlaku można oczyścić nasz jacht

mazury ekomarina ryn

Lokalizacja Ekomariny w Rynie:

Koszt opróżnienia toalety chemicznej: 5 PLN

Kontakt: +48 87 420 70 49

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


Czarter Ryn

Nasi klienci obejmują kierunek na Ryn, jako miejsce docelowe podczas swojego tygodniowego rejsu. Warto tam płynąć, bo jeziora sąsiadujące są przepiękne, a w samym Rynie jest zachowany wielki krzyżacki zamek, obecnie hotel.

Giżycko atrakcje

Giżycko oprócz tłumów ludzi w wakacje zadziwi nas rózwnież swoimi atrakcjami – Znajdziemy tu wiele ciekawych, historycznych miejsc oraz doświadczymy mnóstwa wydarzeń.

Porty Mazury

Specjalnie dla naszych klientów przygotowaliśmy mapkę z rekomendowanymi portami. Są to miejsca warte odwiedzenia, które nie kosztują fortuny. Dodatkowo niezbędne informacje o kluczowych punktach na jeziorach, czyli stacje paliw, odbiór nieczystości, most obrotowy, śluzy i atrakcje (w tym dla dzieci).