Rejs z dzieckiem

Wynajem łodzi i rejs z dziećmi na Mazurach

Pisaliśmy już na naszym blogu artykuł pod tytułem „Kobieta na jachcie” – czyli jak się odnaleźć na tygodniowym czarterze na wodzie. Tym razem chcemy opowiedzieć o rejsach jachtami motorowymi bez patentu z dziećmi po Mazurach. Szczególnie, kiedy możemy o tym opowiedzieć z własnego doświadczenia, jak i z doświadczenia naszych klientów (nasz najmłodszy gość na łódce miał tylko 3 miesiące! i podróżował cały tydzień w czerwcu).

rejs z dzieckiem na Mazurach

Rejs z dzieckiem łodzią motorową na Mazurach może przynieść wiele korzyści, w tym:

 1. Przyjemna i aktywna forma spędzenia czasu na świeżym powietrzu, co jest korzystne dla zdrowia dziecka.
 2. Możliwość podziwiania pięknych krajobrazów i przyrody Mazur, co może stanowić wspaniałą przygodę i nauczyć dziecko szacunku dla natury.
 3. Nauka umiejętności pływania i obsługi łodzi, co może być bardzo wartościowe dla rozwoju dziecka i dodać mu pewności siebie.
 4. Możliwość spędzenia czasu z rodzeństwem, rodziną lub przyjaciółmi, co może przyczynić się do wzmocnienia więzi między nimi.
 5. Wspólne doświadczanie nowych sytuacji i przeżyć, co może stać się cenną pamiątką i budować wspomnienia na całe życie.

Podsumowując, rejs z dzieckiem jachtem motorowym na Mazurach może przynieść wiele korzyści, zarówno dla dziecka, jak i całej rodziny, pod warunkiem, że jest on przeprowadzony w sposób bezpieczny i odpowiedzialny. Dlatego warto wybrać sprawdzoną i dobrze ocenianą wypożyczalnię łodzi, która zadba o Państwa przygotowanie do czarteru, przeszkoli pierwszego dnia i będzie zawsze pomocna jeżeli pojawią się jakiekolwiek wątpliwości.

Żeglowanie z dzieckiem – jak się spakować, co zabrać?

Wybierając się z dzieckiem na rejs po Mazurach warto wcześniej zapoznać się z naszym artykułem „Co zabrać na rejs jachtem”? Są tam poruszone bardzo istotne kwestie pomocne również przy wakacjach z najmłodszymi. Warto jednak podkreślić najważniejsze elementy ekwipunku na rejs z dziećmi.

Lista najważniejszych rzeczy do zabrania planując żeglowanie z dzieckiem:

 1. Nakrycie głowy i kremy chroniące przed słońcem.
 2. Odpowiednia odzież chroniąca zarówno przed deszczem, jak i wiatrem i zimnem.
 3. Dużo wody do picia dla dzieci na upalne dni.
 4. Jedzenie i przekąski. Podczas pływania nie zawsze można się zatrzymać by coś kupić i nie zawsze jest sklep.
 5. Akcesoria do pływania (materace, koła, piłki plażowe).
 6. Wózek (w razie potrzeby) – tak! Zmieści się na jachcie i z pewnością przyda się przy poruszaniu się w portach z małymi dziećmi.

Czy rejs z dziećmi, to dobry pomysł na wycieczkę po Mazurach?

Jaki jacht motorowy wybrać na pierwszy rejs z dzieckiem?

Ważne, aby łódź miała szerokie burty (ułatwiają poruszanie się po łodzi). Bardzo przydatnym rozwiązaniem jest zamykana koja, gdzie maluch będzie czuł się bezpiecznie, zarówno w ciągu dnia w razie potrzeby, jak i w nocy. Dlatego proponujemy następujące jachty z naszej oferty:

 1. Nowa Laguna 700
 2. Nautika 830
 3. Nautika Soley
 4. Futura 860

Na zdjęciu obok siedzimy sobie z naszym Franiem na łodzi Nowa Laguna 700.

żeglowanie z dziećmi co zabrać?

Proponowane atrakcje dla dzieci podczas rejsu na Mazurach

Warto zaplanować wcześniej trasę rejsu. Jest wiele miejsc, gdzie są specjalne atrakcje dla dzieci. Polecamy port Hotelu Ognisty Ptak, gdzie są zacumowane nasze jachty. Jest tam duży plac zabaw, trampolina, plaża z bojkami, sala zabaw, a w razie niepogody basen z wydzielonym brodzikiem dla dzieci. Niedaleko (również port na Święcajtach) znajduje się Ośrodek Wypoczynkowy Piękny Brzeg. Jest tam duży teren z atrakcjami dla dzieci: plac zabaw dla najmłodszych i nieco starszych dzieci, plaża z bojkami i zjeżdżalnią, hamaki, ścieżki do spacerowania. Oprócz atrakcji zewnętrznych, dobrze by było postarać się również o własne atrakcje. Proponujemy zabrać ze sobą ulubioną książeczkę, misia, przybory do rysowania, kolorowanki, gry planszowe lub karciane.

atrakcje dla dzieci Mazury

Pozostałe atrakcje dla dzieci, jakie napotkamy na trasie z Węgorzewa, przez Giżycko, aż do Mikołajek czy Rucianej-Nidy są opublikowane na portalu: www.atrakcje.mazury.pl/atrakcje-dla-dzieci/

Nie należy również bać się takiej żeglugi po Mazurach z maluchami. Nasz stres wyczują bardzo szybko dzieci. A najważniejsze by czuły się bezpiecznie podczas wakacji na jachcie na Mazurach. W przypadku wątpliwości i pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie pomożemy przy planowaniu wyjazdu na Mazury z dziećmi na jacht motorowy.

Zapraszamy do lektury naszego bloga:


Giżycko atrakcje

Giżycko oprócz tłumów ludzi w wakacje zadziwi nas rózwnież swoimi atrakcjami – Znajdziemy tu wiele ciekawych, historycznych miejsc oraz doświadczymy mnóstwa wydarzeń.