01/02/2019

Łodzie Solarsky

KategoriaŁódź wędkarska

Łodzie wędkarskie Solarsky nie należą do masowej produkcji, to pół-customowa konstrukcja wykonana całkowicie ręcznie w stoczni w Augustowie, zatem możliwości modyfikacji łodzi jest mnóstwo.

Każdy klient może zdecydować się na plan swojej łodzi wędkarskiej z otwartym, dużym offsetem na stałe, którego początek stanowi część rufy i układ się w kształcie litery L – idealny układ dla osób łączących swoje wędkarskie wypady z krajoznawczymi wycieczkami. Można też wybrać opcję surową – bardziej nastawioną na praktyczne parametry jednostki pod względem ergonomii łowienia – otwarty dostęp burtowy, wiele schowków, wygodne, obrotowe siedziska, uchwyty na wędki, siatki, a wszystko zwieńczone nowoczesnymi rozwiązaniami elektrycznymi.

SOLAR 300

lodz solar 300
Solar 300 – łódź dla indywidualnych wędkarzy

Uniwersalne łodzie rybackie są idealnym wyborem dla wędkarzy poszukujących wszechstronnej łodzi, zdolnej do wykonywania różnorodnych zadań. Modele uniwersalne charakteryzują się zazwyczaj głębszym dnem łodzi lub “kadłubem” i mają wyższe boki zapewniające ochronę w porównaniu do ich nisko zawieszonych odpowiedników typu “bass-boat”. Wszystkie standardowe udogodnienia wędkarskie są obecne w łodzi Solar 300, w tym natlenione żywe błoto (do przechowywania żywych przynęt), przechowywanie wędek i sprzętu wędkarskiego, rękojeści, a często elektryczny silnik do trolingu (mały, wolnoobrotowy silnik).

Solar 360 Fish

lodzie wedkarskie solar 360 fish
Solar 360 Fish – łódka wędkarska dla wymagających

Łowienie ryb, z przyjaciółmi lub rodziną, jest oczywistym hobby. Modele uniwersalne, jak Solar 360 Fish mogą zapuszczać się w szeroką gamę wód, dzięki czemu wędkarze mogą atakować różne gatunki ryb. Zwykle mieszczą więcej pasażerów w komforcie, co oznacza, że ​​więcej przyjaciół lub rodziny może przyjść na przejażdżkę. Chociaż łowienie to podstawowa funkcja łodzi, wszechstronna konstrukcja łodzi oznacza, że ​​zajęcia takie jak jazda na nartach, jazda na rowerze i po prostu zwykły rejs nie są wykluczone.

Zaprojektowane specjalnie do pracy na płytkich wodach przybrzeżnych, gdzie gatunki słodkowodne, takie jak okonie, węgorze, czy sumy rozwijają się i mieszkają, a często podróżują na wody o głębokości mniejszej niż dwie stopy. Wędkarze korzystają z szeroko otwartej platformy z przodu łodzi lub “łuku”, aby rzucać linią. Podwyższone platformy z tyłu łodzi lub “rufowe” umożliwiają pasażerom poruszanie łodzią przez płycizny, obserwując rybę pod powierzchnią. Łodzie czysto motorowe typu Solar 430 Sport czy Solar 440 Weekend są podobne w koncepcji, tylko z głębszymi dnami lub “kadłubami” i nieco wyższymi bokami, aby zapewnić płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę po wzburzonych wodach przybrzeżnych. Oba typy łodzi mają zazwyczaj jedną lub więcej schowków, używanych głównie do utrzymania żywej przynęty. Oba mogą również posiadać “podnośnik”, ruchome mocowanie silnika, które może podnieść silnik pionowo, aby łódź mogła nadal pływać po płytkiej wodzie.

Solar 430 Fish

solar 430 fish augustow lodz wedkarska
Łodzie Augustów – Solar 430 Fish

Moc łodzi w postaci silnika zaburtowego, to najpopularniejszy wybór. Ciche i łatwe w obsłudze silniki zaburtowe tworzą dodatkowy pokój w głównej części wypoczynkowej lub “kokpicie”, a także przestrzeń do przechowywania, ustawiając silnik za tylnym panelem łodzi lub “pawęż”. Silniki zaburtowe można również całkowicie podnosić, lub “przycinać”, z wody, co jest idealnym rozwiązaniem podczas wynurzania się na płytkie wody.

Specjalne, wzmacniane burty na łodzi Solar 430 Fish zwykle obejmują również pewnego rodzaju ochronę przed wiatrem, czy to w postaci prostego ekranu na konsoli sterującej, czy pełnej przedniej szyby z przejściem do przodu łodzi, lub “dziobem”. Kierownica jest typowa, ale niektóre modele mogą polegać na sterownicy (ręcznej dźwigni sterującej) na silniku zaburtowym w celu sterowania.