Luty 2, 2017

Spływy kajakowe Mazury

Zajmujemy się profesjonalnym przygotowaniem i organizacją spływów kajakowych rzekami: Sapina i Węgorapa w okolicach Węgorzewa i Giżycka – kajaki Mazury

Nasz region to nie tylko Szlak Wielkich Jezior Mazurskich (możliwość czarteru łodzi bez patentu). Mazury skrywają również wiele malowniczych rzek, meandrujących wśród pól i lasów. Tu można odnaleźć prawdziwą naturę- dziewicze krajobrazy z bujną roślinnością i śpiewem ptaków w tle. Podróż kajakiem pozwala stać się naocznym świadkiem i bliskim obserwatorem tętniącej życiem przyrody.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 10 nowoczesnych kajaków dwu osobowych z dwiema dużymi, zamykanymi bakistami oraz wodoodpornymi komorami na dokumenty lub telefon. Ich największym atutem jest stabilność na wodzie oraz komfort siedzenia. Zapraszamy na spływy kajakowe Mazury!

CENNIK 2017 – kajaki
(cena za kajak w PLN)

KAJAKI1-2 kajakipowyżej 2 kajaków
Wynajem na miejscu3030
Spływ kajakowy (cena z transportem)7050

Spływ kajakowy rzeką Sapiną – Mazury


Sapina, ma długość 36,5 km, swój bieg kończy w jeziorze Święcajty, przepływa przez jeziora: Gołdapiwo, Wilkus, Pozezdrze, Stręgiel.
Swoją trasę zaczynamy albo od jeziora Gołdapiwo (30 km trasy) lub – najczęściej wybierany początek przez naszych klientów – od śluzy Przerwanki (24 km trasy). Sapina, to spokojna, malownicza rzeka, na jej trasie jest wiele pięknych jezior i lasów.

Spływy kajakowe


3 trasy do wyboru :

I Trasa (START I) J.Gołdopiwo – J.Święcajty
mapa odległość czas
a – j 25 km 5 – 6 h

II Trasa (START II) Śluza Przerwanki – J.Święcajty
mapa odległość czas
b – j 19 km 4 – 5 h

III Trasa (START III) J.Pozezdrze – J.Święcajty
mapa odległość czas
f – j 12 km 3 – 4 h

Spływy kajakowe Mazury

Szczegółowy opis poszczególnych odcinków tras:

a – b 6 km
a. Jezioro Gołdopiwo (1070 ha)
b. Śluza Przerwanki – wybudowana w 1910r., dł. 25 m, sz. 4 m, różnica poziomów wody wynosi 1 m, możliwość śluzowania jednostek pływających po uprzednim zgłoszeniu.

b – c 1 km
Po drodze mijamy drewnianą rybaczówkę.
c. Ujście Sapiny do jeziora Wilkus
Jezioro Wilkus po obu stronach porośnięte jest wysokopiennym borem sosnowym.

c – d 3 km
d. Wypływ Sapiny z jeziora Wilkus.

f – g 4 km
To najdłuższy i najbardziej malowniczy odcinek rzeki płynącej przez las. W połowie drogi drewniany most, a zaraz za nim po prawej stronie miejsce na biwak i ognisko. Można tam spotkać licznie występujące gniazda zimorodka.

g – h 3,5 km
g. Ujście Sapiny do jeziora Stręgiel
Jezioro Stręgiel (dł. 3,7 km, szer. 1,8 km, 409 ha). Od strony wschodniej od ujścia Sapiny znajduje się 3 ha wyspa, za którą w odległości 500 m znajduję się wąski przesmyk na jeziorko Stręgielek.
h. Wejście do kanału we wsi Ogonki
Południowe brzegi jeziora Stręgiel prowadzą do kanału w miejscowości Ogonki. Po drodze mijany jest półwysep, gdzie znajduje się pole biwakowe Państwa Gaśniskich. Jest tam możliwość rozbicia namiotów przy bardzo niskiej cenie. Miejsce na ognisko, miejsce do gry w siatkówkę, możliwość zaopatrzenia się w pobliskich sklepach spożywczych, są też też bary i restauracje oraz bar z domowymi przepysznymi posiłkami oraz wędzona ryba „Bar u Ireny”.

h – i 0,2 km
i. Wejście do jeziora Święcajty

i – j
j. Plaża w Kolonii Rybackiej
Po przepłynięciu pod mostem drogowym (szosa Giżycko-Węgorzewo) i wyjściu na otwarte jezioro proponujemy trzymać się wzdłuż prawego brzegu do plaży w miejscowości Kolonia Rybacka (możliwość zrobienia zakupów, rozpalenie ogniska przy specjalnie do tego przygotowanych miejscach).


Spływ kajakowy rzeką Węgorapą

Węgorapa, po stronie Polskiej liczy 44 km długości. Trasę zaczynamy w miejscowości Stulichy i kończymy dopływając do elektrowni wodnej w miejscowości Ołownik. Oczywiście początek i koniec spływu dostosowywujemy indywidualnie do klienta. Na początku trasy cieszymy się z widoków Polskiej wsi, aby potem wpłynąć do malowniczych lasów ciągnących się wzdłuż granicy z Federacją Rosyjską. Węgorapę wyróżnia totalna dzikość, wiele powalonych drzew na trasie, momentami szybszy nurt. Nie jest to jednak rzeka niebezpieczna i śmiało można nią pływać wraz ze swoją rodziną.

Połączenie piękna krajobrazów, rzek i jezior Mazurskich w które obdarowała nas natura, z naszą profesjonalną obsługą w zakresie organizacji i sprzętu daje gwarantowaną satysfakcję.

Spływy kajakowe rzeką Węgorapą, wynajem kajaków Węgorzewo, Giżycko

Kajaki Mazury!