Luty 2, 2017

Czarter jachtów motorowych bez patentu na Mazurach

     
Galia 650 jacht motorowy bez patentu, motorówka na dowódAlbatros 623 czarter bez patentu łodzi motorowodnejQuicksilver 635 czarter jachtu motorowego bez uprawnieńQuciksilver 650 jacht spacerowy bez patentu, wynajem motorówki bez uprawnieńSunhorse 25 houseboat czarter bez patentu, jacht motorowy
Galia 650
- 3-4 miejsca do spania
- kuchnia/lodówka
Albatros 623
- 3-4 miejsca do spania
- kuchnia/lodówka
- ogrzewanie portowe
- WC chemiczne
Quicksilver 635
- 3-4 miejsca do spania
- kuchnia/lodówka
- ogrzewanie portowe
- WC chemiczne
- prysznic zewnętrzny
Quicksilver 650
- 4-5 miejsc do spania
- kuchnia/lodówka
- ogrzewanie WEBASTO
- WC chemiczne
Sunhorse 25
- 5-6 miejsc do spania
- kuchnia/lodówka
- ogrzewanie WEBASTO
- WC stacjonarne
- prysznic z ciepłą wodą

Mazurski urlop na jachtach bez patentu to znakomity pomysł na spędzenie czasu w gronie najbliższych.

Oferujemy wynajem spacerowych łodzi motorowodnych w wariancie „czarter bez patentu”. Nie wymagamy doświadczenia – wszystkiego nauczymy Państwa na miejscu! Bezpieczeństwo jest najważniejsze, dlatego dbamy o nasz sprzęt i jakość oferowanych usług. Nasze łodzie motorowe są czyste, zadbane, w pełni sprawne i manewrowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić naszym Klientom najlepszy komfort i przyjemność z czasu spędzonego na Mazurach.

Nasze motorówki nie wymagają uprawnień ani doświadczenia. Pierwszego dnia czarteru szkolimy Klientów z zakresu bezpiecznego użytkowania łodzi. Zapewniamy również pełen pakiet ubezpieczeń OC, AC i NW.

Jachty wyposażone są w ogrzewanie WEBASTO lub elektryczne (portowe), dzięki czemu można korzystać z uroków Mazur od kwietnia aż do października. Na jachtach są miejsca noclegowe od 3 do 6 osób. Każda łódź posiada kuchenkę gazową z pełnym wyposażeniem do gotowania (garnki, talerze, sztućce), zlewozmywak z instalacją wody pitnej, lodówkę elektryczną, WC chemiczne lub stacjonarne, instalacje 12V/220V, radio oraz echosondę. Niektóre łódki posiadają również prysznic, TV oraz baterię słoneczną. Zainstalowane silniki Mercury/ Yamaha 15 – 20 KM pozwalają na spacerowe, bezpieczne i komfortowe przemieszczanie się po Wielkich Jeziorach Mazurskich – tak zwany czarter bez patentu w okolicach Węgorzewa i Giżycka.

Oprócz jachtów Wypożyczalni Mazury promujemy również jacht motorowy (houseboat) naszego partnera: Nautkia 1000 Soley.

Ustawa z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz.U. 2010 nr 127 poz. 857) wprowadza regulację w uprawnieniach do pływania motorowymi jachtami spacerowymi (houseboat):

 „Nie wymaga posiadania dokumentu kwalifikacyjnego uprawianie turystyki wodnej na jachtach motorowych o mocy silnika do 75 kW i o długości kadłuba do 13 m, których prędkość maksymalna ograniczona jest konstrukcyjnie do 15 km/h. W przypadku jachtów przeznaczonych do najmu, uprawianie turystyki wodnej wymaga odbycia przez prowadzącego jacht szkolenia z zakresu bezpieczeństwa na wodzie”

Nasze jachty motorowe nie wymagają uprawnień – można nimi pływać nie posiadając patentu motorowodnego (tzw. czarter bez patentu). Należy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo to podstawa. Przed każdym czarterem udzielamy szczegółowych instrukcji oraz przeprowadzamy pływanie próbne. Z doświadczenia wiemy, że takie szkolenie wystarcza, aby nauczyć Państwa wszystkiego i odpowiedzieć na ewentualne pytania. Zapraszamy na jachty bez patentu!

Czarter bez patentu Mazury


To żeglowanie na bezpiecznych i dobrze wyposażonych jachtach motorowych, do których prowadzenia nie są potrzebne żadne patenty żeglarskie lub motorowodne. Z rodziną lub przyjaciółmi spędzaj wolny czas na pokładzie jachtu, żeglując po pięknych Mazurskich jeziorach. Nasz port macierzysty znajduje się w Koloni Rybackiej niedaleko Węgorzewa – lecz równie dobrze możesz odebrać jacht w Giżycku. Kwestia uzgodnienia przed rezerwacją czarteru.

czarter bez patentu mazury