Sierpień 3, 2017

Atrakcje na Mazurach

Mazury to region natury i ciszy. Można to odkryć szczególnie poza sezonem – we wrześniu.  Tego nie da się opisać słowami, najlepiej po prostu przyjechać.

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ODWIEDZIĆ MAZURY WE WRZEŚNIU:

  1. Przede wszystkim nie ma tłumów. Chodzi zarówno o szlaki żeglowne, jak i porty, restauracje. Stąd brak wszelkich niedogodności związanych z dużą ilością ludzi – m.in. kolejki, hałas. To wszystko pozwala całkowicie skupić się na podziwianiu krajobrazów i obcowaniu z przyrodą. Jezioro i Ty, sam na sam ze swoimi myślami  – polecamy z własnego doświadczenia!
  2. Czartery jachtów motorowych bez patentu są dużo tańsze niż w sezonie. Ceny za dobę zaczynają się od 150 zł, do tego dodatkowe rabaty przy tygodniowym czarterze.
  3. Opłaty portowe też ulegają zmianie, a czasem można natrafić na brak obsługi i zacumować za darmo 🙂 Za prysznic, WC, czy korzystanie z prądu też zapłacimy znacznie mniej. Znów oszczędzamy.
  4. Pogoda utrzymuje się nadal, a ponadto unikamy burz, które są popularne w szczycie sezonu. Od kilku lat wrzesień na Mazurach jest naprawdę słoneczny!
  5. Krajobraz jest piękny. Cudowne zachody słońca, sam na sam z naturą. Pełen relaks, totalne wyciszenie i prawdziwy odpoczynek. Ognisko na dzikim brzegu, poranna kawa z widokiem na jezioro, podpływające kaczki w porcie, spokojna tafla wody – to trzeba przeżyć.

atrakcje na mazurach we wrześniu